У селі Рачин Дубенського району відкрили відділення поштового зв’язку, увімкнули центральне вуличне освітлення, відновили роботу бібліотеки та відкрили три відремонтовані дороги комунального значення.

Пошту в Рачині мали відкрити ще у 1973 році. Але з незрозумілих причин цього тоді не сталося, тож аби відправити лист чи оплатити комунальні послуги, жителі села змушені були їздити в Дубно.

«Відкриття поштового відділення в Рачині – необхідність. Адже їздити щоразу в Дубно - невигідно з усіх сторін. Спочатку, коли я прийшов на посаду, ніхто не вірив, що у селах буде світло, відкриватимуться дитячі садки, в школах буде зроблено євроремонти, що хтось відремонтує дороги. 18 сільських рад не виконували бюджету, брали позики в держави і платили лише заробітні плати працівникам. Більше грошей не вистачало ні на що. І лише після інвентаризації господарств нашого району, пошуку додаткових джерел доходів, сільські ради перевиконали бюджети. Сьогодні в районі освітлено 16 сільських рад, відремонтовано 49 доріг комунального значення. У Рачині сьогодні ми відкриваємо три дороги після капітального ремонту. Та це ще не кінець. Ми й надалі виділятимемо кошти на розбудову району. І дуже приємно, що в цьому нам допомагає обласна влада. Та й просто приємно працювати, якщо бачиш гарний результат», - зазначає голова Дубенської РДА Данило Корилкевич.

Схожу історію мала і рачинська бібліотека, в приміщенні якої раніше знаходився бар. Тепер роботу бібліотеки відновлено. Нещодавно вона стала однією з переможниць програми «Бібліоміст», після чого тут безкоштовно відкрили центр вільного доступу до мережі Інтернет, користування яким теж безоплатне.

«Це дуже добре, що у нас тепер є Інтернет. В книжках не завжди знайдеш необхідне, бо їх або на всіх не вистачає, або немає потрібної. Використовувати Інтернет я збираюсь лише для навчання», - поділилась враженнями учениця Рачинської школи Надія Синюк.

 

 

 

 

В Княгинині вперше відкрили дитячий садок

Дитячий садок з короткотривалим терміном перебування дітей відкрили у с. Княгинин Дубенського району за сприяння голови Дубенської РДА, депутата Рівненської облради Данила Корилкевича. ДНЗ «Сонечко» розрахований на 30 дітей і знаходиться у приміщенні Княгининської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Наразі там вже виховується 25 дітей. Працює садочок з дев’ятої ранку до дванадцятої години дня.

«Я і мої односельці вже давно мріяли про дитсадок. Скільки пам’ятаю, в нашому селі не було дитячого закладу. Я ж - людина зайнята, тому відкриття садочка - надзвичайне полегшення для мене. Адже, насамперед, це освіта для дитини, підготовка її до школи, на що дуже часто мені не вистачає часу. Я буду знати, що дитина чимось зайнята. Тим більше, тут моя дочка знайде собі нових друзів, навчиться спілкуванню у колективі», - каже Людмила Євтушенко, мама вихованки ДНЗ «Сонечко».

За словами сільського голови Княгинина Віктора Рев'юка, за час його перебування на посаді він працював з п’ятьма головами районної адміністрації, але нині, завдяки допомозі Данила Корилкевича, вдалося дійсно зробити дуже багато як для освітянської галузі, так і для розвитку села загалом: «Зараз у нас відкрили не лише дитячий садочок. Для школи було придбано шкільний автобус, заасфальтовано майданчик на території школи, облаштовано майданчик для дітей, проведено освітлення. А в планах - розширити ДНЗ і продовжити час перебування в ньому дітей».

На честь відкриття дитячого садка Данило Корилкевич подарував його вихованцям музичний центр.

 

 

 

 

За повідомленнями

прес-служби Дубенської РДА.

Comments are now closed for this entry