Завідувачка санітарно-гігієнічного відділу Наталія БУДИНКА
та головний державний санітарний лікар району Василь ЛИТВИН за розглядом проекту будівництва.

Вже традиційно у другу неділю жовтня в Україні відзначається День працівників державної санітарно-епідемологічної служби. Від спеціалістів цієї відповідальної професії залежить стан здоров'я кожного громадянина. Щоденна копітка робота колективу районної санепідемстанції - це питання профілактики інфекційних та професійних захворювань, запобігання впливу на здоров'я шкідливих чинників навколишнього середовища, турбота про безпеку та умови харчування, праці, навчання, проживання та відпочинку наших краян.
Сучасне динамічне життя формує нові вимоги до оперативності та об'єктивності роботи спеціалістів держсанепідемслужби. Останнім часом помітні нові тенденції - все більша інформаційна насиченість роботи наших фахівців та стрімкі зміни у законодавчій базі. Це вимагає від спеціалістів райСЕС підвищення професійної грамотності та кваліфікаційного росту. Спеціалісти райСЕС постійно вивчають причини поширення неінфекційних та інфекційних захворювань і забезпечують розробку протиепідемічних заходів. Виходячи з аналізу епідситуації в районі, було ініційовано прийняття багатьох рішень і розпоряджень голів райради та райдержадміністрації, спрямованих на збереження здоров'я громадян, попередження масових інфекційних захворювань людей та надзвичайних ситуацій в життєдіяльності населення району.
Пріоритетним напрямком в діяльності райСЕС є модернізація застарілого лабораторного обладнання, що дає змогу покращити якість виконуваних вимірювань та розширення діапазону досліджень. Щороку атестованими лабораторіями райСЕС здійснюється майже 53 тис. санітарно-хімічних, бактеріологічних, паразитологічних досліджень продовольчої сировини та харчових продуктів, води питної та з відкритих водойм, атмосферного повітря та робочої зони, грунту. З метою попередження виникнення водонітратної метгемоглобінемії впродовж року вивчається стан приватних криниць в усіх населених пунктах району, воду з яких споживають діти до трьох років. Відібрано і досліджено позапланово майже 1000 зразків води, за результатами чого направлені приписи з рекомендаціями сільським головам та власникам криниць. Лабораторії продовжують впроваджувати нові методики досліджень.


Сьогодні в районі відчутні результати посиленної профілактики та вдосконалення протиепідемічних заходів у боротьбі з кором, вірусним гепатитом А, сальмонельозом, гострими кишковими інфекціями, кашлюком, епідпаротитом, краснухою. Випадків цих інфекцій не зареєстровано або виникають поодинокі. В районі давно не реєструються такі грізні інфекційні захворювання як холера, черевний та висипний тифи, малярія, дифтерія, правець та ін.
Своїми успіхами та досягненнями санепідемслужба району завдячує злагодженій роботі високопрофесійного колективу, який здатний вирішувати проблемні ситуації і захистити населення району від поширення інфекційних хвороб. Це колектив однодумців, який у непростих соціально-економічних умовах підтримує стабільний санітарно-епідемічний стан в районі і з честю виконує покладені на нього обов'язки. Без принциповості, наполегливості наших спеціалістів санітарно-епідемічне благополуччя населення району було б під загрозою. Вміло організовує роботу колективу завідувачка санітарно-гігієнічного відділу, лікар з гігієни дітей і підлітків Н. Р. Будинка. Хочу відзначити й інших спеціалістів, які досконало знають свою справу, є справжніми професіоналами служби, це лікарі Л. І. Роганіна, М. І. Шевчук, К. М. Плотнікова, М. М. Кисельова, В. І. Бардін, помічники санітарного лікаря, епідеміолога Г. Н. Дорощук, Г. Г. Довгаль, О. А. Невірко, Н. А. Штокайло, О. С. Паламарчук, лаборанти М. В. Попович, Є. В. Пекач, медстатистик О. В. Кравчук.
Теплим словом хочу згадати ветеранів санепідемслужби району, які нині на заслуженому відпочинку, М. І. Матлушинського, Н. Ф. Жукову, О. М. Борисюк, Т. Д. Зень, Т. В. Палуцьку, Г. М. Безусяк, М. Р. Мартинюк, А. М. Мороз, побажати їм міцного здоров'я і довголіття.
Дорогі колеги! Прийміть найщиріші вітання з професійним святом! Ваша праця завжди була потрібна людям. Ви стоїте на варті найціннішого - здоров'я та благополуччя наших краян. Тож бажаю Вам успіху в нелегкій і почесній праці. Нехай у ваших родинах завжди панують мир, добробут, а в серцях - доброта, милосердя і благодать.
Василь ЛИТВИН,
головний державний санітарний лікар 
Здолбунівського району.
Фото Людмили ВАСЮК.

 

Comments are now closed for this entry