Закон України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" від 06.09.2005 № 2806-VІ зі змінами та доповненнями визначає правові та організаційні засади функціонування дозвільної системи і встановлює порядок діяльності дозвільних органів, уповноважених видавати документи дозвільного характеру та державних адміністраторів.
З 2011 року значно активізувалася робота влади в сфері дозвільної системи, про що свідчить прийняття низки змін до законодавства, зокрема: від 07.04.2011 № 3204-VІ "Про внесення змін до Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності", від 21.04.2011 №3261-VІ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення дозвільної системи у сфері господарської діяльності".
Всі зміни покликані спростити отримання документів дозвільного характеру, сприяти економії часу, зменшенню корупційного фактору. Такими змінами є: відміна витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, видача всіх документів дозвільного характеру виключно у дозвільному центрі, зазначено перелік відмов у видачі дозволів, встановлено термін видачі дозволів, регламентується проведення перевірок уповноваженим органом державних адміністраторів та місцевих дозвільних органів, встановлена значно суворіша відповідальність за порушення порядку видачі документів дозвільного характеру для державних адміністраторів та місцевих дозвільних органів.
Разом з тим, робота в напрямку удосконалення видачі документів дозвільного характеру (надалі ДДХ) на державному рівні триває. Зокрема, приводяться у відповідність до законодавства нормативно-правові акти міністерств, розробляється типове положення про державного адміністратора, створюються обласні дозвільні центри.
Дозвільний центр Здолбунівської райдержадміністрації працює у напрямку надання ДДХ у сфері господарської діяльності. Надання послуг дозвільного центру за принципом “єдиного вікна” запроваджено з метою скорочення строків надання послуг фізичним та юридичним особам, оптимізації документообігу, зменшення часових та інших витрат, зумовлених необхідністю відвідування заявниками дозвільних органів, спрощення та оптимізації, у межах чинного законодавства, порядку надання документів дозвільного характеру та погоджень.
Інформаційний стенд, який знаходиться на першому поверсі райдержадміністрації, містить довідкову інформацію, необхідну суб’єкту господарювання для провадження підприємницької діяльності та отримання ДДХ, зразки бланків заяв, у тому числі інформаційні картки. Інформація на стенді постійно актуалізується у відповідності до змін законодавства у дозвільній сфері.
Суб’єкт господарювання користується підтримкою райдержадміністрації, так як державний адміністратор єдиного дозвільного центру є посадовою особою апарату РДА і за своїми службовими обов’язками не тільки організовує процес отримання документа дозвільного характеру, але й здійснює контроль за додержанням посадовими особами місцевих дозвільних органів строків розгляду та видачі таких документів, інформує голову райдержадміністрації про порушення вимог законодавства з питань видачі ДДХ посадовою особою місцевого дозвільного органу та веде єдиний реєстр документів дозвільного характеру.
Протягом півріччя в дозвільний центр звернулося 114 суб’єктів господарської діяльності, видано 100 дозволів та надано 78 консультацій.
Дозвільний центр Здолбунівської районної державної адміністрації розташований по вул. Незалежності, 14, каб. 301.
ГРАФІК РОБОТИ:
Прийом суб'єктів господарювання щоденно з 9-00 до 18-15, п’ятниця з 9-00 до 17-00 (обідня перерва з 13 до 14 год.).
Світлана Муляр,
державний адміністратор дозвільного центру.

Comments are now closed for this entry