У вузькому розумінні Інтернет є своєрідним конкурентом бібліотек. Маючи бажання та можливості, в ньому можна знайти чи не усі ті художні книги для дорослих і дітей, наукові матеріали, архіви з періодикою, що є у бібліотеках. До того ж усім цим можна скористатися, не виходячи з дому.
Тож, щоб не втрачати конкурентоздатних позицій, більшість бібліотек в Україні інформатизуються, стають комп'ютеризованими. Інформатизація бібліотек напряму пов'язана із появою нових медіа та електронних видань, запровадженням нових технологій, використанням комунікаційних можливостей глобальної інформаційної мережі Інтернет.
Не виключенням є і Здолбунівська центральна районна бібліотека, де ось уже декілька років діє Інтернет-центр. Поки що до послуг відвідувачів лише 3 коп'ютери, але й вони можуть немало допомогти користувачам у навчанні, інтелектуальному розвитку, пошуку роботи тощо. У біліотеки є власний сайт, де регулярно організовуються Інтернет-виставки літератури, друкуються новини з презентацій і зустрічей, інших масових заходів, які проходять на базі ЦРБ, та фоторепортажі з них. Також на сайті чимало корисних посилань на інші бібліотеки району та м. Рівне, на різноманітні освітні й інформаційні ресурси.
У центральній районній бібліотеці функціонують відділ абонементу та читальний зал. Там не лише можна отримати в користування книги, а й ознайомитися із періодикою.
На сьогодні загальна кількість читачів становить 4500 осіб. Для них доступний бібліотечний фонд, що налічує понад 25 тис. примірників і постійно поповнюється. Бібліотека кожних півроку закуповує близько 200 нових книг.
Серед постійних читачів є і благодійники, які дарують бібліотеці видання із своїх приватних зібрань. Лише за 2011 р. кількість таких книг сягнула 250 примірників.
Навіть найвибагливіший читач зможе підібрати собі у книгозбірні літературу для приємного і корисного проведення часу.
Щодо фінансування бібліотек району, то на утримання їх книжкового фонду, передплату періодики та зарплату працівників системи торік було використано 1 млн. 920 тис. 138 грн. Для цього виділяються спецкошти та кошти з районного бюджету.
Варто зазначити, що Інтернет-центр бібліотеки було створено за підтримки посольства США в Україні (книгозбірня виграла відповідний грант), Здолбунівських райдержадміністрації та районної ради.
Підсумовуючи, варто відзначити, що Здолбунівська ЦРБ є центром знань, а завдяки інноваціям у своїй діяльності, організовуваним виставкам, зустрічам з цікавими і творчими людьми, іншим масовим культурним заходам - прикладом для всіх бібліотек району.
Нині бібліотекар з гордістю може усвідомлювати себе в ролі навігатора у безмежному потоці інформації. Адже поступово формується нова, комп'ютеризована, модель бібліотеки як закладу, що визначатиме культурне та інформаційно-комунікативне середовище свого регіону в умовах реалій інформаційного суспільства ХХІ століття.
Ілона ГРЕШНОВА,
студентка МЕГУ.

Comments are now closed for this entry