Щороку 29 травня відзначається День миротворців ООН. Миротворче обличчя нашого війська зовсім юне, а окремі його риси ще вимальовуються, але за 16 років своєї участі у миротворчій діяльності Україна за обсягом завдань увійшла до двадцятки найактивніших держав-миротворців. Були моменти, коли тисячі військовослужбовців одночасно виконували миротворчі завдання за межами країни. Минулого року у міжнародних миротворчих операціях брали участь більше 970 військовослужбовців і близько 100 – на посадах миротворчого персоналу.  

     Близько 30 військовослужбовців та військовозобов’язаних із нашого району брали участь у миротворчих місіях в Анголі, Іраку, колишній Югославії, Ліберії. Сержант військової служби за контрактом, мешканець селища Новоздолбунів Сергій УЛІТЕНКОВ (на фото) свого часу у складі миротворчого батальйону військової частини А-0409 багатонаціональної тактичної групи “East” сил КФОР виконував миротворчі завдання на південному сході Косово. Миротворці працювали над виявленням можливих шляхів контрабанди товарів і зброї, здійснювали автопатрулювання у важкодоступних ділянках гірської місцевості, займались доставкою гуманітарних вантажів, сприяли забезпеченню правопорядку на закріпленій території та надавали допомогу біженцям. 
Наш земляк із усіма поставленими завданнями справлявся на відмінно, за що удостоєний як державних, так і нагород від місії ООН, зокрема, медалі НАТО “За службу миру і свободі”. Досвід, набутий у миротворчій місії, сержант Улітенков нині передає солдатам, продовжуючи службу у Збройних Силах України.
     Участь України у миротворчих операціях – вагомий внесок нашої держави у забезпечення глобальної безпеки, важлива складова підготовки війська до виконання сучасних завдань, перспективний і важливий напрямок його міжнародної діяльності.
     В цей урочистий день вітаю всіх причетних до високого звання воїн-миротворець, дякую вам за професіоналізм, самовідданість і наполегливість, патріотизм та підняття престижу нашої держави далеко за її межами. Бажаю усім миротворцям міцного здоров’я, бадьорості духу, оптимізму, мирного неба, успіхів у службі та впевненості у завтрашньому дні.
Олесандр КОТЮБІН, 
начальник відділення 
167 ТЦК ВСК, 
прапорщик.  

Comments are now closed for this entry