Організовувані районною радою щомісячні семінари-навчання для голів територіальних громад району щоразу засвідчують, що така форма роботи надзвичайно корисна для сільських очільників, оскільки дає їм можливість обговорити проблемні моменти в їх роботі, отримати необхідні консультації і поради від фахівців, сприяє підвищенню рівня правової обізнаності, є засобом запозичення позитивного досвіду у колег і, зрештою, приводом для приємного спілкування людей, об’єднаних спільним завданням — забезпечувати належне функціонування об’єктів своїх підвідомчих територій.

Обряд одруження розпочинає
Спасівський сільський голова Л. В. Четвержук.

* * *
В ході теоретичної частини семінару було розглянуто три питання. Про спільну роботу органів місцевого самоврядування та правоохоронних органів з профілактики правопорушень розповів заступник начальника РВ УМВС С. І. Криса. Він відзначив, що за підсумками півріччя на території району в цілому спостерігається зниження рівня злочинності. Хоча за деякими напрямками, як от по вчиненню тяжких злочинів, злочинів в економічній сфері та пов’язаних з обігом наркотиків, зафіксовано зростання порівняно з відповідним періодом минулого року.
Під час семінару наголошувалося, що важливою умовою забезпечення стабільної криміногенної обстановки на підвідомчих територіях є тісна співпраця між керівниками місцевих громад і дільничними інспекторами. Адже, як свідчить практика, трапляються прикрі моменти непорозуміння, що шкодить загальній справі.


Як відомо, з 1 липня вступив в дію Закон України “Про засади запобігання та протидії корупції”. З роз’ясненнями основних його положень перед учасниками семінару виступив начальник управління юстиції М. В. Семенюк, який зазначив, що закон цей потрібний державі і суспільству за умови, якщо застосовувати його почнуть не “знизу” - на рівні сільської ради, а “зверху”.
Детально обговорювалося на семінарі питання про хід виконання рішення районної ради від 25.05.2011 р. “Про затвердження Положення про районний фонд охорони навколишнього природного середовища”. Цим документом передбачено перерахування органами місцевого самоврядування коштів до районного бюджету на загальнорайонні природоохоронні заходи. Завдяки наявності цих коштів район матиме змогу отримати для співфінансування вказаних заходів набагато більші суми з обласного природоохоронного фонду. Від цього матимуть користь і район в цілому, і окремі територіальні громади, які самотужки не можуть вирішити свої проблеми в природоохоронній сфері.


З процесом виробництва продукції
гостей знайомить директор СВК “Агродар” В. В. Самойлов. * * *
Цікавим, несподіваним, сповненим приємних сюрпризів стало для учасників семінару знайомство з роботою Спасівської сільської ради, на базі якої проходила практична частина семінару. На території сільської ради розміщені три села – Спасів, Цурків і Стеблівка, в яких проживає півтори тисячі мешканців. Відвідання ФАПів, бібліотек у всіх трьох селах, Волицької та Цурківської загальноосвітніх шкіл І ст., закладів культури у с. Стеблівка та с. Спасів, магазину райспоживспілки в с. Цурків засвідчило, що тут турбуються про розвиток соціальної інфраструктури населених пунктів, створюють належні умови як для працівників цих закладів, так і для сільських жителів, які користуються їх послугами.

 Учасники семінару у виробничому цеху фірми “Єврофенстер”.


Не можна не дивуватися ентузіазму та відданості справі завідуючої Волицької ЗОШ І ст. Надії Адамівни Омельчук, яка, незважаючи на низьку наповнюваність навчального закладу учнями, всі сили, енергію та талант віддає улюбленій роботі. Приміщення школи, починаючи вже з порога, розмальоване її вмілими руками в барвисті кольори - це справжня казка для дітей. А створений музей старожитностей береже пам’ять про українську минувшину. У закладі вже проведений ремонт, він повністю готовий до нового навчального року.
Однією з кращих в районі вважається Спасівська публічно-шкільна бібліотека, яка веде активну інноваційну діяльність. Так, бібліотекар Галина Петрівна Кушнірук створила сайт книгозбірні, працівники і користувачі якої беруть активну участь у всеукраїнських, обласних, районних конкурсах, інтерактивних конференціях.
Багато років віддали роботі на благо сільської громади, дбаючи про її культурний розвиток, медичне обслуговування, завідуюча клубом с. Стеблівка Любов Євгенівна Парасотченко, завідуюча ФАПом с. Спасів Ніна Антонівна Кондратюк, якій односельці виразили довіру, обравши депутатом районної ради. Заслуженим авторитетом користуються й керівники інших установ та закладів, що функціонують на території сільської ради.
Хорошою підтримкою для сільського бюджету є й діяльність в Цуркові СВК “Агродар”, де директором Василь Васильович Самойлов. Очолюване ним підприємство, яке займається забоєм свиней та худоби, реалізацією свинини та яловичини, вносить свою частку в розвиток економіки району, забезпечує робочі місця 15 сільським жителям.
Гарні перспективи сільській громаді обіцяє і налагодження виробництва фірмою “Єврофенстер” (директор С. Ю. Тишкул) у с. Спасів. Підприємство вже розпочало виготовлення євровікон на німецькому обладнанні, а також кованих виробів, для чого буде залучено до 20 місцевих працівників.
Звичайно, реалії сьогодення такі, що не скрізь і не завжди вдається зробити те, що хотілося б. Обмежена в своїх фінансових можливостях і Спасівська сільська рада. Каменем спотикання (навіть у прямому значенні цього слова) є сільські дороги, які псують життя сельчанам та неприємно вражають приїжджих. Однак вирішення цього питання на даний час є проблемним.
Незважаючи на всі труднощі, вболіваючи за підвищення добробуту сільської спільноти, керівник територіальної громади Любов Василівна Четвержук зуміла знайти спільну мову з керівниками установ, підприємств, організацій, розміщених на підвідомчій території. Завдяки спільним зусиллям вдається зробити чимало корисних справ. В цьому й переконалися учасники семінару, схвально реагуючи на всі ті позитивні моменти, ті “родзинки”, які були представлені їх увазі в ході візиту у Спасівську сільську раду. А на його завершення ще одним приємним сюрпризом стала для гостей участь в показовому обряді одруження, який відбувся в залі урочистих подій Спасівського СБК.
Людмила ВАСЮК.
Фото автора. 

Comments are now closed for this entry