Приємно, коли на сторінках газети згадують про обдарованих людей Здолбунова. Шкода, що не про всіх. Мені випала нагода поспілкуватися з одним із тих, хто є гордістю свого навчального закладу, нашого міста. Це - Даниїл Бржечко (на фото), хлопець, якому щороку на святі Останнього дзвоника доводилося численну кількість разів виходити до директора Здолбунівської гімназії для отримання грамот за високі досягнення у навчанні, перемоги у олімпіадах, конкурсах.
Цього, останнього року навчання в рідній Даниїлові гімназії, він посів такі місця на обласних олімпіадах: третє з математики, друге з фізики і перше з астрономії. Призові місця юний розумник отримував і в попередні роки – у 8, 9 та 10 класах – з математики та географії. Та найбільше його досягнення – диплом ІІІ ступеня на І Всеукраїнській олімпіаді з астрономії, що проходила цього року у Львові.
За словами Даниїла, досягнути таких успіхів йому допомогли його вчителі Наталія Рудик, Галина Хоменець. Та найбільший вплив на свого учня, формування його як особистості мав вчитель географії Анатолій Кісільчук.
- В більшості педагоги навчають мислити в межах предмету, який вони викладають, - зізнається юнак, - а Анатолій Миколайович навчив думати ширше, глобальніше. Він, безперечно, - Особистість. У нього цікаво на уроках. Згадую про нього лише з любов’ю та повагою.
Даниїл має здібності до різних предметів, та найбільшою пристрастю для нього все-таки стала астрономія. Нею він захопився ще у 8-9 років. Батьки купували допитливому хлопчині різноманітні книжки, в тому числі і про Всесвіт. Своєрідним поштовхом став приклад батька Юрія Ростиславовича – відомого в районі та на Рівненщині поета, філософа, барда.
- З дитинства я бачив його за книгою, він розвинув у мені прагнення до пізнання нового, невідомого, - говорить Даниїл. - Мені подобаються різні форми, кольори. В астрономії все це є. Це обширна наука, де об’єктом є Всесвіт. А скільки в ньому всього для вивчення!..
Тому й не дивно, що своє майбутнє хлопець пов’язує саме з астрономією. Планує навчатися у Києві або у Львові на астрофізичному факультеті, а потім працювати відповідно до здобутої професії.
Справедливості заради варто сказати, що точні науки – не єдиний напрямок, який цікавить Даниїла. Розмовлячи з ним про значення книг у його житті, дізналася про особливі літературні смаки обдарованого хлопця. Найкращим письменником для себе він вважає Г. Уельса, що написав “Війну світів”. Особливі враження справила на нього й нещодавно перечитана новела “Intermezzo” М. Коцюбинського. Із захопленням відгукується також про твори
Г. Тютюника, який, за словами Даниїла, вдало підбирає і використовує слова, не фрази (як більшість письменників), а саме слова – точні, легкі для сприйняття й розуміння.
Даниїл – цікавий співрозмовник, з ним можна спілкуватися на різні теми. Щодо кожної у нього є своя особиста, оригінальна думка. Вільний час він любить проводити з друзями, грає у футбол, баскетбол, волейбол, малий та великий теніс. Закінчив також музичну школу по класу скрипки. Два роки тому навчився грати на гітарі.
Дійсно, різносторонній і розумний хлопець, непересічна особистість. Залишається побажати Даниїлові успіхів на ЗНО та при вступі до ВНЗ. І, хто знає, можливо, колись він відкриє нову планету або зірку, і тоді ми з гордістю скажемо: “А цей хлопець із Здолбунова!”
Анастасія УШИНСЬКА,
м. Здолбунів.

Comments are now closed for this entry