В урочищі Гурби 6-8 червня відбулися щорічні навчально-польові збори. Посмакувати солдатською кашею і відчути на собі нелегкі солдатські будні мали можливість юнаки 10-х класів шкіл Здолбунівського району.
Триденне муштрування дало можливість хлопцям не лише відпочити на природі, подалі від батьківського ока, а й побувати у ролі захисника Вітчизни зі всіма його нелегкими обов’язками.
Структура табору була максимально наближена до воєнно-польової: з контрольно-пропускними пунктами і вартовими на них, охороною, вартовими біля прапора, нарядами, розділенням учасників на роти й підрозділи, штабом, польовою кухнею. З майбутніми солдатами, а цьогорічна їхня кількість сягала двохсот чоловік, працювали не лише шкільні вчителі ДПЮ, а й справжні військові. Також, відповідно до всіх вимог, медсестра, кухарі і охорона.


Першого дня був заїзд, вибір місця дислокації, розподіл, тренування, стройова підготовка. На основний, другий, день було все те ж саме, але й смуга перешкод, забіги, стройова, конкурс пісні – все те найкраще, що можна було продемонструвати гостям і власним керівникам. Організатори вибрали найкращих і нагородили. І лише після цього змучені юнаки змогли насолодитись концертом, що підготували творчі колективи. Відчувалася втома, але й одночасна гордість, задоволеність юнаків собою і своїми силами, що витримали це випробування, зумівши завоювати ще й призові місця. На останній, третій, день - лише сніданок, збір і роз’їзд по домівках.
Навчально-польові збори на Гурбах для юнаків, як логічне завершення ДПЮ в школі, стали вже доброю традицією у нашому районі. Вони показали, що молодь дійсно може захищати Батьківщину, і не лише дерев’яною зброєю, що була на навчаннях, а й справжньою.
Ілона ГРЕШНОВА,
студентка МЕГУ.
Фото автора.

 

Comments are now closed for this entry