30 травня у районному центрі Гоща відбулися громадські слухання щодо добудови двох енергоблоків на Хмельницькій атомній електростанції. Прикметно, що на слухання людей підвозили на автобусах ХАЕС, певно, щоб вони підтримали цю ідею. Втім, сталося не так, як гадалося. Зустрітися з керівництвом атомки і Гощанського району прийшло майже 150 чоловік. Упродовж 5 годин вони вислуховували усі «за» і «проти», але, врешті-решт, здоровий глузд переміг. Жодна людина, окрім голови Гощанської райдержадміністрації, не підтримала доцільність добудови двох енергоблоків, оскільки це спричинить жахливу екологічну катастрофу в прилеглих до міста Нетішин, де розташована ХАЕС, районів. Про це, зокрема, розповіла й депутат облради від «Батьківщини» Ніна Путіліна. За її словами, вже зараз люди у селах страждають від нестачі води у криницях. А якщо добудувати ще два енергоблоки, то річка Горинь, звідки вода йде навіть у місто Рівне, просто зникне.
Депутат облради від «Батьківщини» Олег Скороход після цих слухань виступив з ініціативою провести відкриті збори політичних партій Гощанського району: ВО «Батьківщина», УНП, «Фронту Змін». Учасники зборів прийняли резолюцію, в якій ухвалили спільне рішення:
1. Проголосити ініціативу проведення масштабної акції протесту - «Народного пішого походу до ХАЕС під гаслом «Чиста екологія — здорова нація!» влітку 2011 року за участю територіальних громад, що входять у зону спостереження Рівненської і Хмельницької областей.
2. Звернутись із вимогою до депутатів Гощанської районної ради ухвалити звернення до Верховної Ради України про денонсацію Угоди з Росією з приводу добудови 3-го і 4-го енергоблоків Хмельницької АЕС.
Прес-служба
РОО ВО «Батьківщина».

Comments are now closed for this entry