Голова РДА Віталій ШУЛЬ під час посадки саджанців дуба
на території Миротинської сільської ради.

Прихід весни, принісши нам радість від пробудження природи, додав і чимало клопотів. І в основному вони пов’язані з наведенням порядку в своїх оселях, обійстях, на городах. Стимулом до цього стало й наближення найбільшого християнського свята - Великодня. Не випадково, напевне, саме у квітні відзначається в Україні й День довкілля, покликаний активізувати й об’єднати зусилля влади, громадськості на виконання заходів, спрямованих на оздоровлення екологічної ситуації, благоустрій та впорядкування територій, озеленення населених пунктів, облаштування місць відпочинку тощо.
Минулі тижні у нашому районі пройшли під знаком боротьби за чистоту довкілля. Як відомо, спільним розпорядженням голів районної ради та райдержадміністрації оголошено проведення місячника благоустрою. Свого апогею цей благодійний природоохоронний рух досяг у п’ятницю. До нього долучилися працівники апарату, структурних підрозділів, відділів та служб райдержадміністрації, органів місцевого самоврядування, трудові колективи установ, підприємств, організацій, учнівська молодь. Слід відзначити, що виконання робіт здійснювалося за безпосередньої участі керівників району — голови РДА Віталія Шуля та голови райради Василя Тимощука.


І зроблено цього дня було чимало. Бо, чого гріха таїти, останнім часом проведення так званих суботників зводилося до звичного прибирання територій біля власних установ або, в кращому випадку, посадки дерев в місцевому парку. Цього ж разу організатори “замахнулися” на здійснення масштабніших екологічних проектів. І не схибили, оскільки результат говорить сам за себе. Так, колектив райдержадміністрації дружно і злагоджено потрудився на прибиранні території біля джерела Святого Миколая у Гільчі, біля пам’ятника Б. Хмельницькому (Миротинська сільська рада), обабіч дороги також було висаджено дерева. Працівники управління Пенсійного фонду упорядкували території біля джерела, на кладовищі та висадили дерева у с. Півче. Трудовий десант з відділу освіти та райметодкабінету облаштував джерело у заказнику Вільхава у Мостах. Тут же, на території ДП СЛАП “Здолбунівський держспецлісгосп”, стараннями працівників виконавчого апарату районної ради було висаджено понад півтори тисячі ялинок. Естетичного вигляду набула і місцина біля джерела під Петраківщиною у с. Будераж після того, як тут потрудився колектив управління сільського господарства. Посадкою дерев на території Новосілківської сільської ради займалися представники районного центру зайнятості, на території Миротинської сільської ради - працівники управління ветеринарної медицини. Останні також прибирали територію біля храму в с. Гільча Перша, а колектив управління праці та соціального захисту - у міському гідропарку. Вистачало роботи по благоустрою територій своїх установ і в працівників відділу культури, центральної районної лікарні, територіального центру.

 Під час робіт біля джерела Святого Миколая.


Висаджування дерев, побілка дерев та бордюр, вирубування порослі, ліквідація стихійних смітників, захаращень у лісонасадженнях, вздовж узбіч доріг, вивезення сміття, встановлення лавочок, столиків, бесідок, їх фарбування — ось неповний перелік тих справ, які спільними зусиллями вдалося виконати. І все це відтепер сприятиме гарному настрою і приноситиме задоволення і радість усім, хто йтиме чи їхатиме вулицями наших населених пунктів, працюватиме за місцем своєї роботи, відпочиватиме в парках, лісових зонах.

Працівники райради на чолі з Василем Тимощуком біля впорядкованого джерела
та під час посадки ялинок у Мостах.


Як зазначив голова райдержадміністрації Віталій Шуль, довкілля — це те середовище, в якому людина перебуває постійно, і від чистоти повітря, води, землі залежить її здоров’я. Тому на всіх рівнях влади проблемі стану екології приділяється серйозна увага.
Турбота про навколишнє природне середовище, за словами голови райдержадміністрації, повинна стати повсякденним завданням для всіх нас. Найголовніше — донести до свідомості кожного мешканця району розуміння того, що ніхто, крім нас, не подбає про чистоту наших лісосмуг, зон відпочинку, населених пунктів. Людей слід дисциплінувати, щоб вони знали, куди конкретно вони мають викидати сміття, а влада повинна створити умови для вчасного його вивезення.
Як запевнив Віталій Степанович, він докладе усіх зусиль, аби проблема смітників на території Здолбунівщини була вирішена вже цього року. За його словами, питання спалювання, переробки сміття вже обговорювалося з керівництвом ПАТ Волинь-Цемент”, приватними підприємцями і вже досягнуто попередніх домовленостей.
Тож є надія, що Здолбунівщині все-таки вдасться уникнути сміттєвого апокаліпсису, який, на мою думку, є реальною загрозою і для нашого району, і для України, і всього світу. Втім, все залежить від нас, від того, наскільки ми готові змінити себе і своє ставлення до довкілля, чи зуміємо виховати у собі внутрішню культуру, потребу жити в гармонії з природою. І коли кожен з нас усвідомить, що Земля — наш спільний дім, тоді ніхто не дозволить собі викинути папірець будь-де, зламати деревце, розтоптати посаджену квітку, замулити джерело. Бо, як свідчить сумний досвід, природа не прощає глумління над нею.
Тож давайте змінювати себе і світ навколо нас на краще!
Людмила ВАСЮК.


Кипить робота у міському гідропарку.

В день довкілля вийшли в міський гідропарк працівники міської ради та представники політичних партій, щоб зробити цю зону відпочинку ще кращою, ще зеленішою. Працівники міської ради згрібали старе листя, суху траву, збирали сміття на території, де напередодні розпочали роботу працівники комунальних підприємств "Міське будинкоуправління" та "Здолбунівкомуненергія".
Представники ВО «Батьківщина» під керівництвом Олега Дацюка та за участю депутата обласної ради Ніни Путіліної закупили фарбу та пофарбували обладнання на Алеї випускників. Члени районної організації «Партії Регіонів» на чолі з головою осередку Миколою Євчуком та за участю голови Здолбунівської райдержадміністрації Віталія Шуля висадили 260 дерев.
Вл. інформація.

Comments are now closed for this entry