У цьому році відзначаються 25-ті роковини Чорнобильської катастрофи. Соціальний захист громадян, які постражадали внаслідок аварії на Чорнобильській атомній електростанції, гарантує держава.
Одним із напрямків діяльності управління праці та соціального захисту населення Здолбунівської райдержадміністрації є виконання завдань державної політики щодо соціального захисту осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катасрофи.
В Єдиному державному реєстрі осіб, які мають право на пільги, станом на 1.04.2011 року перебувають на обліку 853 особи, постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи, в т. ч. 372 дітей та 215 ліквідаторів аварії на ЧАЕС.
Відповідно до чинного законодавства, управління праці та соціального захисту населення здійснює забезпечення осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, безкоштовними санаторно-курортними путівками, які надходять з Міністерства соціальної політики України. У 2010 році було оздоровлено 69 осіб, в тому числі 39 дітей.
Особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи І та ІІ категорій, а також діти-інваліди, інвалідність яких пов’язана з аварією на ЧАЕС, користуються пільгами у вигляді 50 % знижки на оплату житлово-комунальних послуг.
Спеціалістами управління, відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали від наслідків Чорнобильської катастрофи», здійснюються нарахування та виплата відповідних компенсацій, а саме: щомісячної грошової допомоги у зв’язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва, компенсації сім’ям з дітьми та видатків на безоплатне харчування дітей, щорічної одноразової допомоги на оздоровлення, згідно із ст. 48 Закону - прийняття розрахунків від підприємств, установ та організацій для здійснення видатків на доплату за роботу на радіоактивній території, виплату підвищеної стипендії, відшкодування додаткової відпустки громадянам, які постраждали від Чорнобильської катастрофи.
Щомісячну грошову компенсацію на продукти харчування отримують: 41 громадянин, постраждалий від аварії на ЧАЕС І категорії, 167 осіб, постраждалих від аварії на ЧАЕС ІІ категорії, 219 сімей, в яких є діти, потерпілі від Чорнобильської катастрофи.
237 учасників ліквідації аварії на ЧАЕС отримують щорічну допомогу на оздоровлення. Всього за 2010 рік здійснено видатків на програми соціального захисту осіб, які постраждали від аварії на ЧАЕС, на загальну суму 683,8 тис. грн., за перший квартал 2011 року — 177,2 тис. грн.
Особи, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС та мають групу інвалідності, можуть отримати засоби реабілітації, а при наявності медичних показань - стати на чергу на отримання автомобіля, малозабезпечені громадяни можуть звернутися за наданням одноразової матеріальної допомоги.
За детальнішою інформацією звертайтесь за адресою: м. Здолбунів, вул. Приходька, 1, а також за телефонами:
2-23-67, 2-23-92, 2-54-56.
Ольга ЄФІМЧУК,
начальник управління праці та соціального захисту населення Здолбунівської РДА.

Comments are now closed for this entry