«Богородице Діво, радуйся. Благодатная Маріє, Господь з тобою…» - ці слова молитовно лунали у всіх наших святих храмах, їх радісно промовляв весь православний люд, їх було чути і в щебетанні птахів. Пресвята Богородиця, Діва Марія, Божа Матір – хто ж ця жінка, яку Господь вибрав серед всіх земних жінок і яку сподобив народити Сина Божого?
Святі Отці кажуть, що 6 тисяч років очікування на пришестя Христа були очікуванням на появу Святої дівчини, котра була би гідна такої честі, як народження в неї Сина Божого. І ось така Діва з’явилася. Богородиця досягнула вершин досконалості у зовсім юному віці. Досягла цього без благодаті Святого Духа, досягла без Таїнств Церкви, що стали можливими лише після земного життя Христа. Саме за це Її шанують більше за всіх святих, за всіх ангелів.
Благовіщення Богородиці (відзначалось 7 квітня) – це велике радісне свято воскреслої землі. Свято утвердження весни і людської надії на Господню милість. Багато цікавого цього дня дізналися про Діву Марію учасники заходу, який відбувся у Білашівській загальноосвітній школі для учнів 7-8 класів. Підготували його спільно завідуюча бібліотекою та педагог-організатор.
Ведучі - Марта Грицюк, Ірина Желега, Марійка Хурс розповіли учням про життєвий шлях Богородиці, про чудеса, здійснені Нею, віршованими рядками просили спасіння у Матінки Божої.
Ми щиро вдячні настоятелю сільського храму отцеві Василю, який охоче відгукнувся і взяв участь у нашому святі. Він розповідав школярам, чому Господь допустив гріхопадіння перших людей, пояснив велике значення приходу Христа Спасителя на землю. По-батьківськи навчав дітей християнських чеснот.
Учні з трепетом пройнялися атмосферою духовного спілкування, адже у свідомості віруючої людини образ Богородиці втілює усе найсвітліше.
Лариса КОРОЛЬЧУК,
завідуюча публічно-шкільною
бібліотекою с. Білашів.

Comments are now closed for this entry