Такий проект при підтримці ПРООН реалізує громадська організація Аналітичний центр розвитку міста “ЗЕОН”

 

Метою проекту є впровадження енергозберігаючих технологій в міську систему освітлення для заощадження електроенергії та зменшення використання ресурсів. Заміна вуличної системи освітлення покращить якість освітлення міста, його естетичний вигляд та матиме економічний ефект, адже сучасні системи освітлення споживають значно менше енергії.
Заміна існуючих вуличних ліхтарів на ліхтарі з енергозберігаючими лампами - економічно та екологічно вигідна. Ліхтарі з енергозберігаючими лампами споживають менше енергії, мають довший термін служби та менший негативний вплив на навколишнє природне середовище.

Проект відповідає стратегічним пріоритетам ПМГ Глобального Екологічного Фонду і передбачає демонстративно-інвестиційну діяльність з максимальною можливістю отримання соціально-економічного ефекту. В ході проекту передбачається поширення інформації серед населення про хід його реалізації та про переваги по його завершенні.
Одним із пріоритетів проекту є ефективне використання енергоресурсів. Серед головних завдань у цьому напрямі є забезпечення якісного та економного освітлення вулиць м. Здолбунова. Для реалізації проекту розроблені першочергові заходи з впровадження енергозберігаючих технологій у роботу освітлювальної мережі міста.
Існуюча система вуличного освітлення м. Здолбунова на сьогодні є матеріально та морально застарілою. Саме тому цей проект має на меті встановити нову освітлювальну систему на обраних вулицях міста, згідно з європейськими стандартами, з урахуванням всіх заходів енергозбереження та безпеки. Планується замінити існуючу систему з ртутними лампами на натрієві.
Для ознайомлення з проектом проводитимуться зустрічі і обговорення його з представниками влади та громади.
Після обговорення проекту буде проведено погодження його впровадження з громадою та представниками міської влади.
Наступними етапами стануть:
1. Демонтаж старих освітлювальних систем (ліхтарів, кабелів, автоматики).
2. Заміна ламп розжарювання на енергозберігаючі (у вуличних системах освітлення, що не будуть замінені).
3. Монтаж нових систем освітлення в разі відсутності освітлювальних систем у визначених місцях.
Для виконання проекту залучатимуться місцеві ресурси, матеріали. Для виконання робіт максимально залучатимуться місцеві працівники.
По завершенні проекту будуть створенні брошури з наглядною інформацією, як змінились вулиці міста після реконструкції системи освітлення та який економічний і екологічний ефект отримано. Також буде проведено дослідження економії електроенергії, а саме: порівняльні дані споживання електроенергії до встановлення енергозберігаючих освітлювальних систем та після. Результати будуть доведені до відома громадськості через засоби масової інформації.
Микола ОРЛОВ,
керівник проекту.

Comments are now closed for this entry