Одним із завдань сектора громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб УМВС України в Рівненській області є розгляд клопотань іноземців та осіб без громадянства, які проживають на території району, про набуття ними громадянства України.
Громадяни іноземних держав, які мають підстави для набуття громадянства України, разом із заявою подають зобов’язання про те, що в разі набуття громадянства України вони протягом двох років припинять попереднє громадянство. Закон враховує ситуації, коли особа не може з незалежних від неї причин отримати документ про припинення іноземного громадянства. Однією з таких є висока вартість оформлення виходу з іноземного громадянства. Високою Закон визначає таку вартість, яка перевищує половину розміру мінімальної заробітної плати, встановленої в Україні на момент, коли особа набула громадянства України.
Відповідно до статті 22 Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік» встановлено таку мінімальну заробітну плату в місячному розмірі (на 2011 р.): з 1 січня - 941 грн., з 1 квітня - 960 грн., з 1 жовтня - 985 грн., з 1 грудня - 1004 грн.
Враховуючи, що більше половини іноземців, які звертаються з питання набуття громадянства України, - це громадяни Російської Федерації, інформуємо про наступне.
Відповідно до наказу Міністерства закордонних справ Російської Федерації від 4 лютого 2009 р. № 1145 «Про затвердження Тарифу консульських зборів Російської Федерації, які стягуються за межами території», за оформлення заяви про вихід із громадянства цієї держави у загальному та спрощеному порядку сплачується консульський збір у розмірі 65 доларів США (513-520 грн.).
Враховуючи, що вказана сума значно перевищує половину розміру мінімальної заробітної плати, встановленої в Україні, громадяни Російської Федерації, яким оформлено набуття громадянства України (видано довідки про реєстрацію їх громадянами України чи тимчасові посвідчення громадянина України), можуть звернутись (у прийомні дні: понеділок, вівторок - з 14.00 до 18.15; четвер - з 9.00 до 13.00) із зазначеним документом та документом, що засвідчує особу, до ВГІРФО УМВС за адресою: м. Рівне, вул. 16 Липня, 6 - подати декларацію про відмову від громадянства Російської Федерації без оформлення виходу з попереднього громадянства та отримати довідку для оформлення паспорта громадянина України.
Віктор ТОМАШЕВСЬКИЙ,
завідувач сектора
громадянства,
імміграції та реєстрації фізичних осіб
Здолбунівського
РВ УМВС
України в Рівненській
області.

Comments are now closed for this entry