Юна бандуристка Олександра СТЕЦЕНКО.

Захід, присвячений річниці з дня народженя видатного українського письменника, геніального майстра прози, активного громадського діяча Уласа Самчука, відбувся минулого тижня у районному будинку культури.
Про світове значення творчості нашого уславленого земляка розповіла ведуча Тетяна Садикова. Вона відзначила, що своїми творами “Волинь”, “Марія”, “Чого не гоїть вогонь” та ін. Улас Самчук увіковічнив життя українців з їх трагедіями і стражданнями, прагненням до волі, до незалежності.


Голова районної організації Всеукраїнського товариства “Просвіта” ім. Т. Г. Шевченка Володимир Бишук, звертаючись до аудиторії, серед якої переважала учнівська молодь, відзначив, що Улас Самчук завдяки своїм наполегливості, прагненню до знань, любові до рідної землі, будучи сином неписьменної селянки, зміг досягти вершин світової слави, стати геніальним митцем, прославити Україну у своїх творах. І це для молодого покоління має стати прикладом служіння своєму народові.
Щире почуття любові до Батьківщини прагнула донести до присутніх в залі юна бандуристка Олександра Стеценко, яка виконала “Пісню про Україну”.
Далі перед учасниками свята виступили артисти Рівненської обласної філармонії зі своєю програмою “Волинь, Волинь...”, присвяченою 106-й річниці з дня народження У. Самчука. Словом, піснею, музикою, звучанням струн бандури учасники гурту “Барви” у складі заслуженого діяча мистецтв України Володимира Горбатюка, заслужених артистів України Тараса Денисюка та Галини Грицюк, солістки Світлани Жуковської, концертмейстра Ірини Козачук намагалися розкрити перед учасниками заходу душевну сутність Уласа Самчука, велич його думки, прагнення і сподівання, безмежну любов до всього українського. Зі сцени пролунали улюблені пісні У. Самчука “Ой не пугай, пугаченьку”, “Ой у полі вітер віє”, “Як я поорав”, “Гей на півночі, на Волині”. Гучні оплески та вигуки “Браво!” звучали після кожного номера у виконанні артистів, засвідчуючи цілковите схвалення і патріотичне єднання усіх присутніх.
Людмила ВАСЮК.
Фото автора.

На сцені РБК гурт “Барви” Рівненської обласної філармонії. 

Comments are now closed for this entry