Минулого тижня відбулася зустріч депутатів районної ради, керівництва району, голів територіальних громад Здолбунівщини із особовим складом РВ УМВС України в Рівненській області.
У вступному слові начальник райвідділу Ю. Б. Сірак ознайомив присутніх із структурою і специфікою роботи очолюваної ним правоохоронної організації, основними завданнями, що стоять перед особовим складом.
З інформацією про роботу дільничних інспекторів міліції, патрульно-постової служби та громадських формувань з охорони громадського порядку і профілактики правопорушень, співпрацю ДІМ з органами місцевого самоврядування виступив заступник начальника – начальник міліції громадської безпеки райвідділу С. І. Криса. Зокрема, він зазначив, що останнім часом рівень злочинності в районі зріс. Однією з причин цього, на думку Сергія Івановича, є те, що навантаження на одного працівника міліції вдвічі перевищує встановлені законом норми. Значні території обслуговування не дозволяють дільничним інспекторам вчасно реагувати на протиправні прояви. Не скрізь налагоджена й належна співпраця з органами місцевого самоврядування. Саме координація дій правоохоронців і органів влади на місцях можуть забезпечити стабілізацію криміногенної ситуації у населених пунктах району, зазначив С. І. Криса.


Крім того, у своєму виступі він зупинився на питаннях необхідності покращення профілактичної роботи з правопорушниками, активізації діяльності спеціальних комісій та громадських формувань при сільських радах, реалізації проекту щодо створення місцевої міліції.
Інформуючи учасників зустрічі про стан дотримання правил дорожнього руху, начальник ДАІ О. С. Роговський зазначив, що торік на території району не допущено жодної ДТП із потерпілими. Минулого року від штрафів за порушення ПДР до місцевих бюджетів надійшло понад мільйон гривень. Він також зупинився на питанні недостатнього фінансування районної програми щодо забезпечення дорожнього руху на 2008-2012 рр., висловив сподівання на підтримку сільських голів у справі розвитку дорожньо-шляхової мережі.
Перший заступник начальника РВ УМВС А. М. Разгонов, аналізуючи стан роботи з розкриття злочинів загальнокримінальної спрямованості, зазначив, що в загальній структурі вчинених злочинів переважають крадіжки з господарств громадян, підприємств, установ. Зростання по цій категорії злочинів, на думку доповідача, пов’язано із прийнятими торік змінами у законодавстві. Якщо раніше кримінальна відповідальність наступала при завданому збитку 900 грн., то нині цей поріг становить менше 100 грн.
Набирає обертів у районі і наркозлочинність. Двом працівникам сектора боротьби з цим негативним суспільним проявом тяжко справлятися з тим обсягом робіт, який на них покладений. Щоразу з’являються нові види наркотиків, зокрема такі, які виготовляються хімічним способом і не потребують особливих стаціонарних умов, що затрудняє виявлення місць їх виготовлення. А. М. Разгонов також звернувся до голів територіальних громад з проханням провести роз’яснювальну роботу серед населення щодо недопущення вирощування маку. Адже, крім адмінвідповідальності, за посів понад 100 рослин цієї культури передбачена кримінальна відповідальність.
Перед присутніми також виступили старший оперуповноважений відділу кримінальної міліції у справах дітей О. М. Савчук, начальник ВГІРФО В. В. Томашевський, в. о. заступника начальника з кадрового забезпечення С. В. Либак.
В ході зустрічі керівники територіальних громад Б. Ю. Похилюк, П. Л. Ольховець, Л. В. Четвержук, Л. М. Балабат, керуюча справами міської ради С. О. Вознюк та інші висловили свої пропозицій стосовно налагодження тіснішої співпраці з правоохоронцями та поставили виступаючим ряд запитань. Зокрема, щодо впливу на підприємців, які здійснюють торгівлю у невстановлених місцях та без відповідних документів, відповідальності за незаконний прийом металів, продажу алкогольних та тютюнових виробів неповнолітнім, порушення режиму роботи розважальних закладів тощо.
Звучали й взаємні зауваження як на роботу деяких дільничних інспекторів міліції, які не з’являються на засідання виконкомів сільських рад, не звітують про свою роботу, так і на деяких сільських голів, які не завжди сприяють дільничним інспекторам у їх діяльності.
Як відзначив голова районної ради В. О. Тимощук, ця зустріч для того й була організована, аби виявити найгостріші проблеми у стосунках між органами влади на місцях та правоохоронцями, знайти шляхи подолання непорозумінь і налагодити тісну конструктивну співпрацю, яка дозволить знизити рівень злочинності і правопорушень у населених пунктах нашого району. Василь Олексійович подякував керівництву райвідділу за організацію зустрічі і наголосив, що і районна рада, і райдержадміністрація завжди допоможуть правоохоронцям у вирішенні проблем, які у них виникають.
Людмила ВАСЮК.
На фото: під час зустрічі.
Фото Вікторії ГЕТМАНЧУК.

 

Comments are now closed for this entry