Вчитель Здолбунівської гімназії Н. Б. ПАВЛОВСЬКА
та учениця 6 класу Марта ШМЕНДЕЛЬ.

В українського народу є багато національних символів. Та найповніше, найяскравіше виражає українську сутність, ідентифікує нас як етнос у світовій спільноті наша мова.
Солов’їна, калинова, барвінкова… Яких тільки епітетів не застосовують поети, прозаїки та й просто закохані в рідне слово люди, аби передати красу, велич, багатство нашого національного надбання.
Проте, як свідчить дійсність, у ряді випадків українська мова сьогодні потребує не просто підтримки, а серйозного захисту з боку держави. І проблема не лише в тому, що у нас мізерними тиражами видаються україномовні книжки, що значно знизилася мовна культура наших літераторів, що держслужбовці, посадові особи послуговуються у своїй роботі недержавною мовою, а в кричущій неповазі до українського слова, його цілеспрямованій дискримінації, про що час від часу повідомляють центральні засоби масової інформації. Виявляється, таке можливо в демократичній правовій державі, яка прагне до європейської інтеграції!


На щастя, у нашому районі таких проблем не існує. Українську мову здолбунівчани шанують, бережуть і збагачують.
Лідером у досягненні мовних вершин є міська гімназія. Учні цього навчального закладу щороку займають призові місця у конкурсах, олімпіадах різного рівня. А пробуджують у вихованців любов до рідного слова, допомагають їм оволодіти цим безцінним і безмежним багатством вчителі-мовники. Незаперечним авторитетом для учнівсько-педагогічного колективу закладу є досвідчений педагог Раїса Володимирівна Шевцова. Естафету професійної майстерності вона передає молодим колегам. Серед них – Наталія Борисівна Павловська. Вчителем української мови та літератури вона працює вже понад десять років. Досконало оволоділа методикою викладання свого предмета, цікавиться галузевими новинками, веде активну позакласну роботу. Наталія Борисівна – керівник гімназійної театральної студії “Тріумф”, яка впродовж кількох останніх років займає призові місця у районних оглядах-конкурсах драматичних гуртків.
Та найбільшим на сьогодні досягненням педагога є те, що її учениця Марта Шмендель цьогоріч стала переможницею районного, призером обласного та учасником республіканського етапів ХІ Міжнародного конкурсу ім. П. Яцика. За значний внесок у розвиток української мови, особливі успіхи у роботі з обдарованими дітьми Н. Б. Павловська нагороджена Грамотою управління освіти і науки ОДА. Диплом від цієї ж установи отримала і її вихованка. Крім того, за друге місце у обласному етапі конкурсу Марта нагороджена відзнакою Ліги українських меценатів.
Людмила ВАСЮК.
Фото автора.

 

Comments are now closed for this entry