Дружні візити з сусідньої Польщі стали доброю традицією у нашому районі. І ось наприкінці січня до Здолбунівської гімназії завітали гості з міста Рачіонж Мазовецького воєводства: делегація у складі 16 осіб під керівництвом директора ліцею Анджея Нізельського та банкіра-керівника дитячого спортивного клубу «Пегас» Ярослава П’єтцака.
Співпраця між нашими навчальними закладами розпочалася ще у листопаді 2008 року, коли делегація учнів гімназії відвідала з візитом м.Рачіонж. Приїзд учнів з польського ліцею став відповіддю на візит гімназистів до дружньої нам держави.
Польські діти побували на уроці польської мови, який майстерно провела вчитель І. М. Андрощук, відвідали Острозьку Академію та відпочили у колі друзів на шкільній дискотеці. Проте програма перебування ліцеїстів передбачала не лише знайомство з культурою та освітою нашого краю, а й участь у спортивних змагання. На базі ЗОШ №26 м.Рівне було проведено спільне тренування та товариську гру з футболу між командами польського ліцею та гімназії, відбулися футбольні поєдинки в рамках турніру з міні-футболу, присвяченого пам’яті Героїв Крут.
Не залишилися наші гості і поза увагою органів місцевої влади Здолбунівщини. Члени делегації провели зустрічі з головою РДА М. П. Євчуком, його заступником О. В. Федоруком, головою районної ради В. О. Тимощуком та його заступником Я. Р. Мельником, міським головою І. О. Ольшевським та начальником відділу освіти В. М. Бондарчук, на яких обговорено актуальні питання співпраці місцевих громад двох країн щодо розвитку дитячого спорту та залучення інвестицій у розвиток спортивної інфраструктури.
Швидко промайнули дні перебування гостей, проте назавжди у серцях юних поляків, які вперше побували в Україні, залишиться тепло українських родин та надія на швидку зустріч з гімназистами вже на польській землі.
А той великий досвід з залучення школярів до спортивних занять, яким поділилися наші друзі, стане нам у нагоді, адже з 1 вересня 2011 року в гімназії планується відкриття спортивного класу з футболу під керівництвом учителя фізкультури і талановитого тренера І. М. Пархомчука.
Іван ГНАТЮК,
директор Здолбунівської гімназії.

Comments are now closed for this entry