День 22 січня 1919 року ввійшов до української історії як велике державне свято - День Соборності України. Саме тоді на Софійській площі на багатолюдному зібранні було урочисто проголошено про злуку Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. Володимиром Винниченком був підписаний Акт злуки українських земель.
В цьому Акті проголошувалося: “Однині воєдино зливаються століттями одірвані одна від одної частини єдиної України – Західно-Українська Народна Республіка (Галичина, Буковина і Угорська Україна) і Наддніпрянська Велика Україна.
Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України».
22 січня 1990 року наші сучасники живим ланцюгом поєднали Схід і Захід України на пам’ять про події початку ХХ століття.
25 років тому, в 1978 році, протестуючи проти русифікації України, на могилі Т. Шевченка у Каневі вчинив акт самоспалення Олекса Гірняк з м. Калуш Львівської області. Інформація про цей вчинок замовчувалася десятиріччями за часів радянської влади. 18 січня 2007 р. указом президента Ющенка йому присвоєне звання Героя України.

Comments are now closed for this entry