Як відомо, в усіх сучасних розвинутих країнах є новорічні та різдвяні розпродажі та знижки. Це час, коли люди купують та дарують подарунки й вітають одне одного з святами, бажають здоров’я, благополуччя, достатку та кращого, заможнішого життя. Але тільки не у нас.
Двадцять третього грудня відбулася сесія Здолбунівської міської ради. Розглядалося чимало питань, які безпосередньо стосуються життя мешканців міста. Вже традиційно піднімалося одне із найболючіших питань – підняття тарифів за користування водою. Не секрет, що ціни на воду в Здолбунові і так одні з найвищих у Рівненській області, чого не скажеш про якість води! Саме тому фракція політичної партії “Фронт Змін», яка є в опозиції до теперішньої влади, послідовно виступає проти будь-якого підняття тарифів на воду для населення. Проте, на жаль, ми залишились в меншості.
Комунальне підприємство «Здолбунівводоканал» пропонував підняти ціну на воду для населення аж на 40,7 %, мотивуючи це збитковістю підприємства та підняттям заробітної плати для працівників водоканалу. Незважаючи на те, що підприємство нібито збиткове, керівництво підприємства в той же час збільшило адміністративні витрати на 13% і навіть розпочало ремонт адміністративних приміщень. І це тоді, коли йде повне зубожіння населення. Законодавство України чітко говорить: якщо комунальне підприємство є збитковим, то збитки покриваються за рахунок місцевого бюджету, але міська рада більшістю голосів депутатів вже не вперше вирішує покрити збитки водоканалу за рахунок мешканців Здолбунова. Більше того, депутати міської ради з ініціативи голови фракції ВО “Батьківщина» проголосували (майже одноголосно, за виключенням фракції «Фронт Змін») за передачу (делегування) повноважень у прийнятті рішень щодо підняття тарифів на житлово-комунальні послуги міськвиконкому, тим самим зняли з себе відповідальність за прийняття таких важливих рішень.
Але ж мешканці міста Здолбунова голосували за депутатів, а не за виконком, і надавали повноваження саме депутатам міської ради відстоювати та захищати свої інтереси! Однак депутати вирішили чомусь захищати інтереси влади та підприємств, які необґрунтовано піднімають ціни для населення. Цікава річ, що найбільша фракція у міській раді - ВО “ Батьківщина» - виступила нібито проти підняття тарифів на 40,7%, але в той же час депутати цієї фракції проголосували у повному складі за підняття ціни за водокористування на 25 % і за делегування повноважень міськвиконкому в подальшому прийнятті усіх рішень щодо підняття цін на житлово-комунальні послуги без участі депутатів. Вчинили, як справжні «державні мужі»: і водоканалу допомогли, і гроші бюджету зберегли!
Таким чином, мешканці Здолбунова отримали «новорічний подарунок» від депутатів міської влади. Тепер виборці навіть не мають з кого спитати, що то за ціни. Депутати самі зняли з себе відповідальність, яку поклав на них народ! Як кажуть: «Віддам тобі, Боже, що мені не гоже»! До речі, коли член фракції «Фронт Змін» Ігор Дедера вніс пропозицію голосувати поіменно з висвітленням результатів голосування у ЗМІ, така пропозиція не була підтримана. Це говорить про те, що депутати у своїй більшості не лише не хочуть виконувати покладені громадою на них повноваження, а ще й намагаються приховати свої дії від людей. Проте, не потрібно забувати, що з малого починається все велике. Депутати обрані громадою для захисту інтересів населення, а не влади. Тому ми, депутати від «Фронту Змін», були, є і будемо послідовними у своїх діях і зробимо все можливе, щоб захистити інтереси громадян!
Секретаріат
Здолбунівської районної організації
Політичної Партії
«Фронт Змін».

Comments are now closed for this entry