Хліб-сіль голові польської делегації Ричарду БОРОВЦЮ вручили в гімназії. 

 

     24-26 квітня на запрошення районної ради на Здолбунівщині перебувала делегація керівництва повіту Свіднік Республіки Польща, з яким минулого року нашим районом було підписано угоду про торговельно-економічне, науково-технічне і культурне співробітництво. У складі польської делегації працювали голова ради повіту Свіднік Ричард Боровець, заступник повітового старости Збігнєв Тварог та начальник відділу розвитку повіту Міхал Пьотровіч.

     Насичена програма візиту гостей розпочалась із зустрічі, участь в якій від нашого району взяли голова районної ради В. О. Тимощук, його заступник Я. Р. Мельник, перший заступник голови РДА І. В. Бандюк, голова Здолбунівської міської ради І. О. Ольшевський, голови постійних комісій районної ради В. С. Панасюк, Й. В. Гаврищак, керівники політичних фракцій у районній раді М. В. Семенюк, С. В. Ніколіна, В. А. Розенбаум, Є. І. Долгаль, О. І. Галик, Б. Л. Жижкевич, а також начальник і заступник начальника відділу освіти РДА В. М. Бондарчук та Ж. М. Місюра, начальник управління праці та соціального захисту населення РДА О. І. Єфімчук, заступник головного лікаря району В. М. Мацьоха, заступник начальника відділу культури і туризму РДА О. М. Мазепа, директор Здолбунівської гімназії І. Г. Гнатюк, працівники ЗМІ. 

 

 

Директор міського центру творчості дітей та юнацтва
Л. О. Бондарчук розповідає гостям про роботу технічної студії. 

     - Мета нашого приїзду в тому, аби молодь, яка живе по обидва боки кордону, отримала можливість спілкуватись, налагоджувати контакти і обмінюватись досвідом. Адже абсолютно природно, коли сусіди дивляться один на одного з добром, любов‘ю та гарно співпрацюють. І перші кроки до цього вже зроблено, - зазначив у своїй промові голова польської делегації Ричард Боровець. Він висловив вдячність за запрошення керівництву нашого району.
     Далі спілкування відбувалось у режимі запитання-відповідь. Діапазон тем, адресованих польським посадовцям питань, був надзвичайно широким - від устрою системи місцевого самоврядування Польщі і впливу на життя їх країни світової фінансово-економічної кризи до життя та захищеності прав української діаспори, зарплати вчителів і проблем Євро-2012. Прозвучало й декілька конкретних пропозицій щодо подальшої співпраці. Наприклад, про доповнення угоди між Свідніком і нашим районом пунктом про співробітництво в галузі соціального захисту населення, а також щодо організації футбольного матчу між командами керівників повіту і депутатів районної ради. В цілому зустріч пройшла в доброзичливій атмосфері взаємної зацікавленості, і завдяки відкритому спілкуванню представники обох сторін відкрили для себе чимало нового.
     Радо зустрічали польську делегацію та керівників району в Здолбунівській гімназії. Вчителі й учні підготували для гостей широку і різноманітну науково-мистецьку програму українською і польською мовами. Поляки з інтересом слухали презентації нашого міста, краю, сьогодення навчального закладу та його співпраці з іншими країнами, розповідь вчительки І. М. Андрощук про стан і перспективи викладання в гімназії польської мови. Оплесками вони вітали виступи учнівського і вчительського вокальних ансамблів, учасників гуртка польської мови. 
     Голова ради повіту Свіднік Ричард Боровець, котрий суміщає цю посаду із роботою директора школи, розповів присутнім про діяльність очолюваного ним закладу, відповів на їх запитання. Відбувся і традиційний обмін подарунками та добрими побажаннями. 
     Наступним пунктом знайомства польської делегації з нашим районом стало його найбільше промислове підприємство - ВАТ “Волинь-Цемент”. Медіа-презентацію, в якій розкрито історію заводу, застосовувану ним технологію виробництва цементу і перспективи розвитку підприємства, для представників повіту Свіднік провів технічний директор ВАТ П. В. Воробей. Він же став гідом та консультантом гостей під час їх екскурсії на виробництво.
     Запам‘ятались гостям і відвідини Здолбунівського міського центру творчості дітей та юнацтва. Члени польської делегації захоплено аплодували учасникам зразкового ансамблю народного танцю “Барвінок” і навіть підспівували зразковому ансамблю української пісні “Пролісок”. З цікавістю вони знайомились із роботою творчих об‘єднань і слухали розповідь директора центру 
Л. О. Бондарчук про історію закладу. 

 

Під час відвідин ВАТ "Волинь-Цемент". 


     У Здолбунівській центральній районній лікарні делегація повіту Свіднік ознайомилась з роботою дитячого відділення. Також в рамках візиту до нашого краю гості побували в Мізоцькій спеціалізованій школі-інтернаті, відвідали Пантеон Слави в урочищі Гурби.
     - Нам дуже сподобалось ваше місто. Воно має славну історію, постійно розвивається. Особливо нас зацікавили гімназія та цементний завод. Думаю, найперспективнішими у найближчий час будуть контакти між директорами шкіл, програми обміну між освітніми закладами, молодіжні, спортивні. Організуємо запропонований матч, котрий теж сприятиме кращому взаємному пізнанню, - зазначив, підсумовуючи візит на Здолбунівщину, заступник старости повіту Свіднік Збігнєв Тварог.
   
Для довідки:
Повіт Свіднік розташовано в Люблінському воєводстві Республіки Польща. Центром повіту є місто Свіднік (площа 468,97 км2, у 2005 р. кількість населення міста становила 72282 людини). У складі повіту 5 гмін: міська - Свіднік, місько-сільська - Пяски і сільські - Мелгев, Рибчевіце і Травнікі.  
У 1954 р. в м. Свіднік було розпочато випуск вертольотів Мі-1, а в 1965 р. - Мі-2. Розміщення авіаційного заводу свого часу дуже посприяло розвитку інфраструктури міста.
Ольга Якубчик.
Фото автора.

Comments are now closed for this entry