районний огляд-конкурс драматичних колективів та
читців-декламаторів, що 14 березня ц. р. пройде у м. Здолбунові

     Організатором заходу за підтримки відділу культури і туризму РДА є районний будинок культури. Огляд-конкурс відбудеться з метою активізації роботи драматичних колективів і підвищення їх виконавської майстерності, популяризації творів Т. Г. Шевченка, сприяння формуванню високої духовності молодого покоління та усвідомлення ним національної ідеї, прилучення молоді до класичної мистецької спадщини. Відповідні наказ та положення про проведення районного огляду-конкурсу затверджено 9.02.2009 р. начальником відділу культури і туризму РДА О. Б. Грушицьким, головним спеціалістом О. М. Мазепою й зареєстровано районним управлінням юстиції.

     У творчому змаганні на сцені РБК візьмуть участь драматичні колективи, учнівська і студентська молодь, вихованці гуртків художнього читання, самодіяльні поети Здолбунівщини. Драматичні колективи на розсуд глядачів і журі представлять короткі одноактівки або уривки з п’єс українських класиків та сучасних драматургів, а читці – програми, які включатиме в себе один з творів Т. Г. Шевченка, літературно-музичну композицію за творами великого Кобзаря, вірш сучасного автора чи поета-класика на козацьку тематику або присвячений Україні, а також твір за вибором виконавця. Програми виконуватимуться українською мовою.
     Кращих аматорів сцени буде нагороджено призами. Журі оцінюватиме виступи конкурсантів за такими критеріями, як: оригінальність режисерського задуму, сценічна культура, сценографія вистави, майстерність виконання, режисури, монтажу у композиції, використання музичного супроводу. Але вплинути на його рішення зможуть і глядачі, бо при визначенні переможців, суддівська колегія звертатиме увагу й на те, наскільки виступаючого підтримує зал.

 

Comments are now closed for this entry