Анастасія Хоменко (в центрі)
та учасниці танцювального колективу "Сонечко".

«З снігом, з зимою і з Калитою!», - з давніх-давен віталися у грудні на свято Андрія Первозванного. Такі ж слова вітання лунали зі сцени театру учасникам обласного фестивалю народного мистецтва «Творче жниво-2010», що відбувся 13 грудня в Рівному. Традиційно працівники культури та аматори народного мистецтва області зібрались на мистецьку братчину, щоб поділитися своїм творчим доробком, вшанувати кращих.
Рік, що закінчується, був щедрим на мистецький врожай і для здолбунівчан. Працівники закладів культури нашого району, творчі колективи, окремі виконавці, майстри народної творчості стали переможцями мистецьких акцій, конкурсів та фестивалів, за значні здобутки відзначені нагородами та цінними подарунками. Відрадно, що цьогоріч володарем обласної премії імені Ганни Леончук за збереження та охорону нематеріальної культурної спадщини в розмірі 2,5 тис. грн. став наш земляк - Микола Огородник, майстер народної творчості з лозо- та соломоплетіння, ініціатор створення та господар ремісничої садиби музейного типу «Плугаки». А народний умілець Ірина Кухар нагороджена Почесною грамотою управління культури і туризму за вагомий внесок та активну участь у виставковій діяльності краю.


На «Творчому жниві» були нагороджені наші молоді таланти - переможці обласного відкритого фестивалю-конкурсу молодих виконавців сучасної української естрадної пісні та танцю «Зоряний шлях», який проходив на початку грудня в м. Дубно. Зокрема диплом І-го ступеня в номінації “вокал” (у віковій категорії від 6 до 11 років) отримала талановита юна солістка районного будинку культури Анастасія Хоменко за виконання пісні з репертуару Ніни Матвієнко «Квітка-душа». А допомогли їй відтворити казкову композицію на сцені учасниці танцювального колективу «Сонечко» (керівник Наталя Терещенко). Диплом ІІІ-го ступеня у віковій категорії від 12 до 15 років отримав Петрик Гордієнко (клас викладача вокалу О. І. Сачевої).
Протягом цього року проводився обласний огляд-конкурс сільських культурно-дозвіллєвих комплексів, який мав на меті удосконалення діяльності закладів культури у сільській місцевості. За кращу роботу серед сільських будинків культури та розвиток аматорської творчості на селі в рамках огляду-конкурсу Подяку від Рівненської обласної організації профспілки працівників культури отримала художній керівник СБК с. Здовбиця, заслужений працівник культури України Раїса Тебенько.
Та чи не найприємнішою подією на урочистій частині фестивалю було нагородження методичного центру Здолбунівського районного будинку культури за перше місце в обласному конкурсі методичних служб. Вкотре методисти підтвердили свій високий рівень професійної майстерності, і не дивно, бо головне їх гасло: «Дозвілля - наше кредо, з мистецтвом - назавжди!».
«Виспівують із своєї душі все, що мають, - добре, людяне, щедротне» - ці слова можна віднести до вокального тріо «Мірина», що представляло Здолбунівщину на «Творчому жниві». Зал заворожено слухав виступ нашого творчого колективу. Наполегливість, висока виконавська майстерність дали змогу йому за короткий час стати в ряд з провідними аматорськими колективами області.
Не залишив нікого в залі байдужим і виступ зразкового аматорського вокального ансамблю «Іскринка» Здолбунівського міського клубу (керівник Олена Сачева), який також за високу виконавську майстерність отримав Подяку. А завершився фестиваль, як завжди, на високій духовній ноті: «Допоки матері співають немовлятам колискові, дівчата вишивають рушники, а хлопці одягають на свято вишиванки, допоки є у нас мова і є у нас пісня, доти ми з вами народ!”
Елеонора СТЕЦЕНКО,
директор районного
будинку культури.

 

Comments are now closed for this entry