Щороку на початку грудня, у Міжнародний день інвалідів, ми разом з усією світовою спільнотою ще раз переосмислюємо те, що зроблено на підтримку людей з особливими потребами.
Понад 500 мільйонів людей у світі є інвалідами в результаті розумових, фізичних чи сенсорних розладів. Задумаємось...
Незважаючи на низку створених законів щодо захисту прав інвалідів, українська влада і кожен з нас мають глибоко усвідомлювати, наскільки важлива наша підтримка інвалідам. Теоретично ці люди мають безліч прав, втім практично можуть бути позбавлені й найелементарнішого.
Відзначення Міжнародного дня інвалідів — справедлива шана суспільства та нагадування всім про обов‘язок перед інвалідами, які потребують захисту та підтримки у теперішній непростий час. Інваліди — це не просто категорія людей. Це окремі історії життя, особисті трагедії і людські надії на те, що все буде добре.
На сьогодні у Здолбунівському районі мешкають понад 3300 інвалідів, в тому числі 126 інвалідів Великої Вітчизняної війни, 227 дітей-інвалідів, 38 інвалідів-чорнобильців.
Для посилення соціальної допомоги інвалідам упралінням праці та соціального захисту населення РДА розроблені програма “Соціальна підтримка інвалідів через втрату зору на 2008-2012 роки” та “Програма реабілітації інвалідів на 2007-2011 роки”, завдяки яким інваліди отримують адресну матеріальну допомогу. Так, 15 тис. грн. було виділено для інваліда з дитинства на придбання слухового апарата, 55 інвалідів по зору отримали матеріальну допомогу в сумі 5160 грн. Через Рівненський центр з нарахування та здійснення соціальних виплат 47 інвалідів отримали матеріальну допомогу в сумі 5154 грн.
542 одиноких громадян району отримують соціально-побутову допомогу вдома через територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг), 78 з них — інваліди. До 9 Травня 14 інвалідів Великої Вітчизняної війни отримали продуктові пакети на суму 415 гривень. До Міжнародного дня інвалідів 70 інвалідів, які обслуговуються територіальним центром, отримали продуктові пакети і 42 — медикаменти на суму 2094 грн. 14 людей з особливими потребами мали можливість отримувати гарячі обіди на базі Здолбунівського будинку-інтернату.
Значно поліпшилось забезпечення інвалідів засобами реабілітації та пересування. Інваліди отримали 26 колясок, 3 ходунків, 56 палиць-милиць, 13 шт. засобів для спілкування та обміну інформацією, 12 шт. допоміжних засобів для гігієни. За 11 місяців цього року санаторно-курортні путівки було видано 14 інвалідам війни та 12 інвалідам загального захворювання, 2 інвалідів ВВВ отримали талони на проїзд зі 100% знижкою.
Переймаючись буденними проблемами, маємо замислитися над непростою долею людей з вадами здоров‘я, і не лише 3 грудня, а й впродовж всього року не забувати, що вони живуть поруч з нами і потребують нашої допомоги й уваги.
Користуючись нагодою, хочу подякувати всім, хто опікується інвалідами, адже надання їм щоденної підтримки й допомоги — реальний прояв милосердя, людяності і любові до ближнього. Тож будьмо великодушними до тих, хто страждає, і тоді їх надія на краще помножиться стократ.
Людмила ГРИНЮК,
директор територіального центру соціального обслуговування.

Comments are now closed for this entry