Напередодні Дня місцевого самоврядування наш кореспондент зустрівся з головою районної ради В. О. ТИМОЩУКОМ і попросив відповісти на кілька запитань.

- Василю Олексійовичу, ви вже вдруге обрані головою районної ради. Який досвід для себе Ви винесли з роботи у попередньому скликанні?
- У Здолбунівській районній раді п’ятого скликання були представлені різні політичні сили: “Наша Україна”, БЮТ, Народна партія, Соціалістична партія, Українська народна партія, партія “Відродження”. А в шостому скликанні є представники аж 11 політичних сил. Тому першочерговим завданням, яке я ставлю перед собою, є консенсус між цими політичними силами.
Як голова районної ради, я – позафракційний депутат і представляю інтереси всієї громади району. Завжди обстоював і буду обстоювати інтереси кожної з політичних сил, коли вони мають рацію і їх ініціативи спрямовані на благо громади району.


Також було налагоджено тісну співпрацю з органами виконавчої влади, що дозволяло вирішувати ряд важливих питань.
Доброю традицію стало проведення виїзних депутатських днів, що дає змогу обмінюватися досвідом, переймати нові ефективні форми роботи не лише в межах області, а й в інших регіонах країни.
- Як оцінюєте нинішній депутатський корпус за фаховим рівнем?
- Як достатньо високий. 39 депутатів з вищою освітою, 16 - мають досвід роботи у попередньому скликанні. В районній раді шостого скликання є представники різних соціальних, професійних груп: педагогів – 8, підприємців – 11, державних службовців – 7, лікарів – 3, працівників сільського господарства – 6, а також банкір, священнослужитель, залізничник, юрист, студент. Таке представництво дозволить кваліфіковано вирішувати актуальні питання життєдіяльності району.
- Що нового плануєте привнести в діяльність районної ради? Які напрямки роботи вважаєте пріоритетними?
- Актуальним, я б сказав, нагальним на сьогоднішній день, є питання наповнення бюджету та раціонального його використання. Ще одним пріоритетним напрямком є наведення порядку у сфері земельних відносин. У зв’язку з цим необхідно завершити проведення нормативної грошової оцінки земель району, навести лад з використанням невитребуваних паїв, орендою землі суб’єктами господарювання, видачею державних актів на землю тощо.
Однією з найважливіших проблем є залучення інвестицій в район для розвитку місцевих громад. Потрібно активізувати участь територіальних громад в різноманітних конкурсах, які проводяться на рівні області, держави, а також міжнародними фондами.
На часі створення сільських комунальних служб. Думаємо започаткувати в 2011 році пілотний проект в районі. А тоді, надбавши певний досвід, будемо працювати далі.
Плануємо тісніше працювати з головами територіальних громад, самими громадами з метою прийняття прозорих, обґрунтованих рішень, направлених на вирішення злободенних проблем.
В задумах також розширення міжнародного співробітництва в рамках підписаної угоди з повітом Свіднік Республіки Польща, зокрема плануємо обмінні поїздки працівників освіти, культури, охорони здоров’я.
- Що хотіли б побажати колегам напередодні професійного свята?
- День місцевого самоврядування – це не лише професійне свято посадових осіб, а всіх громадян. Адже в самому понятті «самоврядування» закладено те, що кожна людина є законним носієм влади і може впливати не лише на своє життя, а й на долю всієї країни.
Напередодні свята бажаю всім членам територіальних громад, працівникам органів місцевого самоврядування міцного здоров’я, творчої наснаги, нових вагомих здобутків, щастя і родинного затишку.
Зичу всім, щоб ми сповна розуміли свою відповідальність за себе, за свою родину та долю держави.
Сподіваємось, що цей урочистий день додасть усім нам сил і піднесеного настрою, а щоденна праця буде спрямована на подальше зміцнення демократичних засад розвитку суспільства і процвітання України.
Записала
Людмила ВАСЮК. 

 

Comments are now closed for this entry