Україна в 1932-1933 роках пережила страшну трагедію – Голодний Мор, який забрав життя мільйонів наших земляків. Жорстокість Голодомору передусім у тому, що не був він наслідком стихійного лиха, посухи чи неврожаю, а став результатом навмисної політики більшовицького режиму. Шляхом насильницького вилучення продовольства, блокади сіл та цілих районів, заборони виїзду за межі охопленої голодом України, згортання сільської торгівлі, репресій супроти незгодних тоталітарна система створила для українців умови, які були несумісні з життям. Така політика більшовицького режиму – злочин.
Минулого тижня в Здолбунові біля пам’ятного знака жертвам Голодомору та політичних репресій відбулися поминальна панахида та мітинг-реквієм “Незгасима свіча”. У цьому заході взяли участь представники влади, громадськості, депутати усіх рівнів. Вони прийшли, аби вшанувати пам’ять тих, хто в роки лихоліть були замордовані голодом.
Під час мітингу-реквієму виступили заступник голови райдержадміністрації Олександр Федорук, голова районої ради Василь Тимощук, голова районної організації Всеукраїнського товариства “Просвіта” ім. Т. Г. Шевченка Володимир Бишук, які відзначили, що Голодомор приніс не лише страждання і мученицьку смерть на українську землю, а й страх, який досі живе серед нас. І лише правда про геноцид українського народу і пам’ять про кожного невинно убієнного може звільнити націю від цього важкого спадку.
27 листопада в пам’ять про мільйони загиблих земляків здолбунівчани долучилися до Всеукраїнської акції, запаливши свічки біля ікон, пам’ятних знаків та вдома на вікнах.
Євген ШИЛАН.

Comments are now closed for this entry