Яких тільки дивовижних таємниць і чудес не відкрила для нас чарівниця природа! Але найбільше диво з див у багатому і щедрому на загадки світі – мама. Це вона дає нам життя, а потім ласкою, любов'ю і щедрою материнською рукою перекладає добро в душу. Віддає все, чим багата сама. Все віддає…
А коли у дім заповзає “зелений змій” і мати потягнеться до чарки? Що ж тоді? Болем защемить дитяче серце, бо отруєна горілкою мати відцурається від дітей, від тих самих, яким донедавна співала колискові пісні, переказувала казки.
Погодьтеся, в житті не часто таке трапляється: мати тікає від власних діток, зрікається їх, погоджуючись – хай усиновлять їх інші люди, аби лиш самій не клопотатися про них та ще й поживитися за їхній рахунок, пустивши на вітер те, що правомірно мало б дістатися їм у спадок.
Подібні аномалії – рідкість. Тим прикріше, коли з ними стикаєшся.
- У нинішньому році позбавлено материнських прав дев'ятеро громадянок, - розповідає начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Світлана Муляр. - Це, в основному, матері- п'янички. Є і усиновлені діти. Ними стали п'ятеро неповнолітніх, двоє з них потрапили у Францію і США. Усиновлювали іноземці дітей наших краян і в минулому році.
Важко сказати, як складеться подальша доля усиновлених дітей, але хочеться вірити, що їм у тих родинах буде краще.
Євген ШИЛАН.

Comments are now closed for this entry