Обгрунтування до проекту рішення виконавчого комітету Здолбунівської міської ради
"Про єдиний реєстр місцевих регуляторних актів, що діють
у сфері господарської діяльності м. Здолбунів"

до обгрунтування коригування тарифів на послуги водопостачання та водовідведення

Рішенням сесії Здолбунівської міської ради № 1191 від 10.06.2009 р. та рішенням виконавчого комітету Здолбунівської міської ради № 95 від 22.04.2009 р. встановлено тарифи на послуги:
водопостачання для населення в розмірі – 2,00 грн. за 1м3 та для інших споживачів - 7,19 грн. за 1м3;
водовідведення для населення в розмірі 2,47 грн за 1м3 та для інших споживачів 9,94 грн за 1м3 .
В зв’язку із зростанням цін на електроенергію та збільшенням розміру мінімальної заробітної плати (таблиця №1) відповідно зростає вартість 1м3 води та 1м3 стоків.


Згідно зі статтею №21 п.7 Закону України № 1845 – ІV від 24.06.2004 р. “Про житлово-комунальні послуги” тарифи на послуги водопостачання та водовідведення повинні враховувати повну собівартість 1м3 води та 1м3 стічних вод. У випадку, якщо тарифи на послуги водопостачання та водовідведення встановлені нижче їх собівартості, органи місцевого самоврядування повинні компенсувати різницю за рахунок місцевого бюджету.
Розрахунок проекту тарифів проводився згідно з “Порядком формування тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.07.2006р. № 959. Згідно з цим порядком тарифи на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення – це вартість надання одиниці послуг (1м3) з водопостачання чи водовідведення, розрахована на основі економічно обгрунтованих планових витрат з урахуванням планового прибутку, інвестиційної складової та податку на додану вартість.
В таблиці №2 подається проект розрахунку питомих статей витрат в собівартості 1м3 води та 1м3 стоків.
Внаслідок введення в дію запропонованого регуляторного акту підприємство отримує можливість своєчасно надавати споживачам послуги з водопостачанню та водовідведенню, якісно проводити поточні ремонти мереж, оплачувати спожиту електроенергію, послуги по очистці стічних вод, податки, поповнюючи бюджет.
Директор КП "Здолбунівводоканал". 

Порівняльна таблиця цін та розміру мінімальної заробітної плати
Таблиця №1

Розрахунок питомих статей витрат в собівартості
1м3 води та 1м3 стоків по КП "Здолбунівводоканал"
Таблиця № 2

Comments are now closed for this entry