Друга світова війна не оминула жодної родини українців. Хтось не дочекався батька, хтось вратив на фронті сина. Тисячі пропали безвісно.
Зачепило воєнне лихоліття і мешканця Здолбунова Олександра Дрозда. Ще хлоп’ям відчув болі та страждання. Зі сльозами проводжав на війну свого батька, Миколу Сафроновича, який того ж таки 1941-го року потрапив у полон десь під Дубно. Відтоді від нього не було жодної вісточки.
Закінчилась війна, та не повернувся додому Микола Сафронович. Не судилося. Вічний спочинок знайшов він на чужій землі... А дітям хотілося знати, де батькова могила. Лише через шість десятиліть Олександру вдалося з різних джерел дізнатися, де місце похованя його батька. Як виявилось, ним став інтернаціональний цвинтар за півтора кілометри від поселення Кайзерштайнбрух Нижньої Австрії. Там до 1942-го року перебував у концтаборі військовополонений Микола Дрозд. Через хворобу та виснаження він помер. На цвинтарі, де спочиває наш земляк, знаходяться десять братських могил в’язнів концтабору та окремо три могили.
Євген ШИЛАН.

Comments are now closed for this entry