Щороку органами внутрішніх справ видається 1,2-1,3 мільйона паспортів громадянина України. Виготовлення бланкової продукції здійснюється на підставі договорів, укладених між Міністерством внутрішніх справ України та Державним підприємством “Поліграфічний комбінат “Україна”.
Щоб забезпечити територіальні підрозділи служби громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб бланками паспортів громадянина України на 2010 рік, було подано заявку на виготовлення 1 500 000 бланків. Їх залишок у кількості 1 100 000 шт. ДП “Поліграфкомбінат “Україна” не виготовив у зв’язку з кредиторською заборгованістю перед Держпідприємством та відсутністю необхідного бюджетного фінансування зазначених заходів. У зв’язку з цим у третьому кварталі цього року виникли труднощі із забезпеченням органів внутрішніх справ бланками паспортів громадянина України.
Задля збільшення видатків на придбання бланків за ініціативою МВС прийнято розпорядження Кабінету Міністрів України “Про перерозподіл бюджетних призначень Міністерства внутрішніх справ у 2010 році” між бюджетними програмами МВС на суму майже 14 млн. гривень. Завдяки неодноразовим зверненням МВС України до Міністерства фінансів України та Кабінету Міністрів України питання фінансування заходів із виготовлення бланкової продукції вирішено позитивно.
2 вересня ц. р. Урядом прийнято розпорядження щодо здійснення перерозподілу бюджетних призначень загального фонду. Крім того, 30 липня ц. р. набрав чинності Закон України “Про здійснення державних закупівель”, який не передбачає організацію закупівель зазначених бланків без проведення тендерних процедур. На сьогодні, відповідно до Реєстру ліцензіатів Мінфіну, бланки паспорта громадянина України має право виготовляти ДП “Поліграфкомбінат “Україна” та ДП “Київська офсетна фабрика”. Проте у останнього відсутні технічні можливості для виконання таких робіт.
Для придбання вказаних бланків 16 серпня ц. р. МВС прийняло рішення про включення до річного плану закупівель МВС закупівлі бланків паспортів громадянина України за процедурою – у одного учасника. Наразі пакет документів знаходиться в Мінекономіки на погодженні.
Станом на 15.09.2010 р. в Рівненській області понад 8 тис. громадян, які подали документи на отримання, обмін паспорта громадянина України у липні-вересні ц. р., очікують надходження бланків. Для зняття соціальної напруги за домовленістю з центрами зайнятості, відділами РАЦС, бюро технічної інвентаризації, іншими установами, організаціями громадянам безкоштовно оформляються тимчасові посвідчення громадянина України.
Віктор ТОМАШЕВСЬКИЙ,
начальник сектора у справах
громадянства, імміграції
та реєстрації фізичних осіб.

Comments are now closed for this entry