Таку думку висловили під час чергового семінару-навчання голови територіальних громад району, знайомлячись із роботою Богдашівської сільської ради

Першим етапом його стала теоретична частина, яка відбулася в кімнаті депутата районної ради. Вступним словом та ознайомленням з планом роботи розпочав семінар заступник голови райради
Я. Р. Мельник.
Далі перед сільськими головами виступила заступник начальника служби у справах дітей РДА К. І. Паньковець. Вона надала рекомендації очільникам сільських громад щодо організації роботи комісій у справах неповнолітніх і по опіці та піклуванню, що діють при виконкомах місцевих рад. Керуюча справами районної ради Н. О. Біндюк у своєму виступі наголосила на важливості прийняття статутів територіальних громад, і в першу чергу тих, які входять в 30-кілометрову зону спостереження Хмельницької АЕС і на території яких планується проведення громадських слухань щодо добудови 3, 4 енергоблоків на ХАЕС. Якщо територіальний орган влади не має статуту, результати громадських слухань вважатимуться нелегітимними.


З проханням про підтримку територіальними громадами району акції із збору продуктів харчування жителям Закарпаття, які постраждали внаслідок повені, до сільських голів звернулася голова районної організації Товариства Червоного Хреста України М. М. Бєлікова.


У роботі семінару взяли також участь і виступили голова РДА
М. П. Євчук, його заступник та керівник апарату РДА М. О. Аніскін, начальник управління Держкомзему в Здолбунівському районі
В. І. Оліферчук, директор районного центру зайнятості С. М. Бабич, головний лікар району І. Я. Зима, начальник відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства РДА В. Р. Щавінський.
Практична частина семінару проходила на території однієї з найбільших сільських рад району — Богдашівської, яку очолює досвідчений керівник Д. В. Кушнірук. Дмитро Володимирович користується авторитетом серед односельців, які неодноразово обирали його на посаду керівника сільської громади. На території сільської ради розміщені кілька населених пунктів: Богдашів, Ільпінь, Орестів, Кошатів, де в цілому мешкає майже 3000 жителів. Сільська рада веде планомірну, цілеспрямовану роботу щодо соціально-економічного розвитку підвідомчої території. Так, лише на освітлення ряду вулиць Богдашева було використано 40 тис. грн.


Щомісячні семінари, яких за виборчий період відбулося понад п’ятдесят, по-справжньому здружили керівників сільських громад. І на кожен з таких заходів вони їдуть з щирим бажанням поспілкуватися з колегами, поділитися своїми проблемами, звернутися за порадою, обговорити події в країні, районі. І цього разу атмосфера зустрічі була радісною, невимушеною, товариською (на фото вгорі). Гарного настрою додав і погожий сонячний день.
Знайомство учасників семінару-навчання з об’єктами, розміщеними на території Богдашівської сільської ради, розпочалося з відвідання приватного підприємства “Автоленд”, яким керує С. О. Середюк. Механік Ю. С. Чумак розповів головам територіальних громад про основні види послуг, які надає підприємство, ознайомив з роботою його виробничих цехів (на фото внизу справа).
З хлібом-сіллю зустрічали учасників семінару біля будівель сільської ради та ЗОШ І ст. с. Ільпінь її учні та вчителі (на фото внизу зліва), які побажали усім гарно провести час.
Відвідавши названий навчальний заклад, який очолює С. В. Корольчук, учасники семінару відзначили, що тут панує по-домашньому затишна атмосфера, створені всі умови для успішного навчання 23 діток молодшого шкільного віку. Як зазначила керівник закладу, через кілька років тут очікують значного збільшення кількості учнів.
Благоустроєна територія, належні ремонт приміщення та умови для роботи сільського медика – таким побачили керівники територіальних громад району ФАП
с. Ільпінь, яким завідує О. С. Семенюк.
Спеціаліст з 38-літнім стажем роботи у сфері культури Т. І. Босюк радо зустрічала гостей на порозі Ільпінського сільського клубу, який очолює вже 29 років. Тут вона, як кажуть, знає кожну шпаринку. І це справді так, бо приміщення цього закладу культури завдяки Тетяні Іванівні і сільській раді хоч і підтримується в належному стані, проте потребує капітального ремонту.
Відвідуючи ФАП с. Орестів, учасники семінару змогли порівняти те, що вони бачили тут два роки тому, і те, що вдалося зробити сільській раді за цей час: благоустроєна територія, вимощена бруківкою доріжка, збудовані нові сходи та пандус. Завідуючий ФАПом М. С. Дорощук, розповідаючи гостям про роботу медичного закладу, відзначив, що однією з проблем сільських медичних закладів є недостатня кількість обладнання, завдяки якому можна було б відпускати більше процедур сельчанам.
Побували голови місцевих громад і в Орестівському сільському клубі, яким керує Л. Д. Мельник. Тут якраз ведуться ремонтні роботи, здійснено заміну вікон.
Останнім пунктом, який за планом відвідали семінаристи, стало приватне підприємство “Богдан”, де власником В. І. Денисюк. Створене це підприємство на базі одного з підрозділів місцевого господарства. У реконструйованих приміщеннях розмістилися цехи, де здійснюють різні види робіт, пов’язані з ремонтом автомобілів. Тут також створені комфортні умови для відпочинку водіїв. Готель, їдальня, душові, сауна – все це до їх послуг.
Підприємство, за словами його власника, має серйозні плани на майбутнє, працює на перспективу.
Як відзначалося в ході семінару, в якому взяли участь майже всі керівники територіальних громад району, проведення таких заходів є надзвичайно корисним. Адже підготовка до них зазвичай велася, як кажуть, не для “показухи”, а дійсно для блага сільських мешканців, поліпшення їх добробуту.
Неодноразово під час семінару заходила розмова і про наступні вибори. Вони стануть своєрідним підсумком діяльності керівників територіальних громад. Адже, від того, як оцінять її люди, залежить результат виборів. І той, хто дійсно вболівав за розвиток підвідомчої території, той має реальні шанси знову зайняти посаду очільника сільської громади. Бо виправдати довіру виборців можне лише плідною, наполегливою, ефективною працею.
Людмила ВАСЮК.
Фото автора.

Comments are now closed for this entry