Історико-правові дослідження достовірно засвідчують той факт, що корупція існувала в суспільстві з моменту виникнення держави та утворення державного апарату управління. Шарль Монтеск’є писав «…відомо з досвіду віків, що будь-яка людина при владі схильна зловживати нею, і просуватиметься в цьому напрямку, поки не досягне належної їй межі».
Корупція - одна з найактуальніших проблем сучасності. Корумповані відносини витісняють правові, етичні відносини між людьми, перетворюючись із аномалії у норму поведінки.
Антикорупційна діяльність це комплекс правових, адміністративних, виховних та інших заходів, що здійснюються з метою забезпечення законності у діяльності державної влади, професійного і чесного виконання службовцями своїх повноважень, недопущення встановлення корумпованих зв’язків, виявлення фактів корупційних діянь, усунення причин та умов, які сприяють таким правопорушенням.
Від правильного розуміння понять “корупція” та “корупційні правопорушення” значною мірою залежить формування стратегії і тактики антикорупційної діяльності, постановки цілей, визначення сил і засобів її здійснення та забезпечення особистої професійної безпеки працівників Державної кримінально-виконавчої служби.
Зміни потрібні всюди: у свідомості людей, законодавстві та в державному апараті. Чим масштабнішими та послідовними вони будуть, тим ефективніше здійснюватиметься контроль за таким глобальним явищем, як корупція.
Леонід СІЧКАРУК, інспектор
Здолбунівського МВ КВІ УДДУ з ПВП
в Рівненський області, майор внутрішньої служби.

Comments are now closed for this entry