Причинами сімейного насильства найчастіше є зловживання батьків алкоголем, соціальна незахищеність, економічні фактори. Від сімейного насильства страждають переважно жінки і діти. З метою подолання цього негативного явища державою створені численні органи і установи, проте, мало хто має можливість скористатись їх допомогою. Передусім через відсутність інформації про їх діяльність.
Здійснення заходів з попередження насильства в сім'ї покладається на:
1) сектор у справах молоді та спорту, службу у справах дітей райдержадміністрації;
2) службу дільничних інспекторів міліції та кримінальну міліцію у справах дітей органів внутрішніх справ (до яких подаються заяви жертв насильства);
3) органи опіки і піклування (сільські, селищні, міські ради, райдержадміністрації).
У разі, коли дитина зазнала жорстокого поводження з боку дорослих, служба у справах дітей райдержадміністрації направляє дитину для обстеження стану її здоров'я до установ охорони здоров'я з метою надання дитині необхідної медичної допомоги.
Спільно з кримінальною міліцією у справах дітей служба у справах дітей вирішує питання щодо тимчасового вилучення дитини з середовища, де вона зазнала жорстокого поводження, щодо подальшого її влаштування, а також надає такій дитині соціально-психологічну допомогу. В разі потреби служба, представляє інтереси дитини в судових органах.
Кримінальна міліція у справах дітей цілодобово приймає інформацію про випадки жорстокого поводження з дітьми. Після перевірки викладених фактів приймається рішення про притягнення винних осіб до відповідальності. У разі потреби термінового вилучення дитини з сім’ї, де батьки чи особи, що їх заміняють, жорстоко поводяться з нею, працівники кримінальної міліції у справах дітей спільно із службою у справах дітей вирішують питання подальшого влаштування дитини.
Марина ГУЛЯР,
головний спеціаліст служби у справах дітей
Здолбунівської райдержадміністрації.

Comments are now closed for this entry