На пленарному засіданні районної ради, яке відбулося 28 липня, депутати затвердили зміни до районного кошторису, проаналізували хід виконання раніше прийнятих рішень, внесли зміни до деяких з них, доповнили діючі та прийняли нові програми

 Під час голосування за прийняття рішень.

 

Перед початком сесії голова районної ради В. О. Тимощук представив учасникам засідання гостей – заступника генерального директора ВП “Хмельницька АЕС” В. А. Демидюка та начальника відділу роботи з громадськістю і ЗМІ цього підприємства Т. С. Лиситчук.
Побажання отримати детальну інформацію щодо перспектив добудови 3 і 4 енергоблоків на ХАЕС депутати райради висловлювали неодноразово на засіданнях постійних комісій та сесій. А тому мали змогу почути роз’яснення щодо цього питання від одного з представників керівництва ВП “ХАЕС”.


Виступаючи на сесії, В. А. Демидюк повідомив, що прийняттю Верховною Радою України відповідного закону про добудову енергоблоків передують підготовчі роботи, пов’язані з проведенням консультацій з громадськістю, під час яких беруться до уваги зауваження, пропозиції, аби врахувати їх при підготовці основного документа - техніко-економічного обгрунтування, де важливе місце відведено розділу "Оцінка впливу на навколишнє середовище".
Віктор Андрійович розповів також про порядок розподілу коштів на розвиток соціальної інфраструктури зони спостереження і зазначив, що Хмельницька АЕС проводить відкриту інформативну політику щодо роботи енергоблоків і стану навколишнього середовища, щоденно надсилаючи повідомлення на сайти державних адміністрацій зони спостереження, всіх державних органів, санепідемстанції та ін.
Депутати В. А. Розенбаум, В. О. Тимощук, В. Д. Атаманюк, В. І. Гендиляк, Є. І. Долгаль задали заступнику гендиректора ВП “ХАЕС” ряд запитань. В деяких вони висловили сумніви щодо доцільності добудови нових енергоблоків, вважаючи, що це негативно позначиться на довкіллі і здоров’ї мешканців прилеглих до станції територій. Проте В. А. Демидюк у своїх відповідях намагався переконати всіх присутніх, що заплановане будівництво істотно не вплине на стан навколишнього середовища, а є перспективним для держави і сприятиме підтримці і розвитку соціальної інфраструктури вказаних територій. До того ж такого суворого контролю за об’єктами атомної енергетики, як в Україні, у світі не існує.
Першими з питань порядку денного сесії, які розглянули депутати, були виконання районного бюджету за І півріччя 2010 року та внесення змін до цьогорічного кошторису. В своїй інформації начальник фінансового управління РДА В. М. Нечипорук зазначив, що через затримку з прийняттям державного бюджету в І півріччя ц. р. виникали певні проблеми із виконанням як видаткової, так і дохідної частин районного бюджету. Залучивши в червні казначейські позики, отримавши додаткову дотацію в основному вдалося забезпечити фінансування всіх захищених видатків, провести розрахунки за комунальні послуги та енергоносії.
Дохідна частина бюджету в основному формувалася за рахунок дотації вирівнювання (30 млн. грн.) та субвенції (18 млн. грн.) з державного бюджету і власних доходів. Останніх отримано в сумі майже 9 млн. грн., перевиконання по них складає 32, 2 %. На 16 % більше, порівняно з відповідним періодом минулого року, надійшло податку з доходів фізичних осіб від підприємств залізниці та ВАТ “Волинь-Цемент”. Щодо видатків, то більше 80 % їх становить заробітна плата, більше
10 % - розрахунки за енергоносії, решта - захищені статті. Доповідач зауважив, що частка видатків на енергоносії постійно зростає. Якщо в попередні бюджетні періоди вона становила 5 %, то нині зросла вдвічі.
Питання внесення змін до цьогорічного кошторису, як і інші пункти порядку денного, попередньо розглядалося і було погоджено на постійних комісіях та президії районної ради.
Збільшивши доходи і видатки загального фонду на 722324,5 грн., рада затвердила обсяг доходів загального фонду у сумі 125132373,5 грн., обсяг видатків – у сумі 125513073,5 грн.
Внесено зміни до обсягів міжбюджетних трансфертів. Зокрема, затверджено дотацію сільським бюджетам для виплати заробітної плати з нарахуваннями на неї у сумі 187596 грн. та у сумі 93 000 грн. субвенцію на виконання програми соціально-економічного розвитку на 2010 р. міському (78000 грн.) та Урвенському сільському (15000) бюджетам.
Внесено зміни до переліку об’єктів, що фінансуватимуться за рахунок коштів бюджету розвитку, та до переліку затверджених на цей рік місцевих та регіональних галузевих програм.
Доходи і видатки спеціального фонду районного бюджету збільшено на 10860 грн., в т. ч. бюджету розвитку на 10860 грн., за рахунок коштів, одержаних із загального фонду бюджету до бюджету розвитку. Видатки резервного фонду бюджету 2010 року у сумі 2000 грн. спрямовано на виконання районної програми соціального захисту малозабезпечених громадян.
Для задоволення бюджетного запиту від міської ЗОШ І-ІІІ ст. № 6 депутати погодилися за рахунок зменшення бюджетних призначень на оплату енергоносіїв збільшити бюджетні призначення на капітальний ремонт, завдяки чому заклад зможе виконати роботи з підготовки теплотраси до опалювального сезону.
Активно обговорювали депутати питання про хід виконання рішення районної ради від 18.06.2008 р. “Про програму розвитку дорожнього руху та його безпеки на автодорогах Здолбунівського району на 2008-2012 рр.”, задали ряд запитань начальнику відділення ДАІ з обслуговування адміністративної території Здолбунівського району О. С. Роговському, внесли свої доповнення і пропозиції до поданого проекту рішення. Зокрема, депутат обласної ради Н. С. Путіліна запропонувала звернутися до служби автомобільних доріг області з проханням облаштувати зупинку на трасі Рівне-Старокостянтинів напроти вул. Мартинівка. Депутат райради
Б. Л. Жижкевич висловив зауваження щодо недотримання водіями великовагових автомобілів режиму руху вулицями міста та порушення заборони руху автотранспорту по вул. Б. Хмельницького. Тому службі ДАІ рекомендовано забезпечити відповідний контроль за дотриманням прийнятого міською радою з приводу цього питання рішення.
Депутат В. А. Розенбаум запропонував доповнити порядок сесії пунктом про створення тимчасової контрольної комісії з питання проведення громадських слухань щодо добудови 3, 4 енергоблоків на Хмельницькій АЕС. Депутати затвердили склад комісії, до якої увійшли депутати В. А. Розенбаум, Є. І. Долгаль, І. М. Антонюк, С. В. Ніколіна, В. В. Площанський, В. С. Януль, О. І. Галик.
Розглянувши питання виконання рішення районної ради від 29.07.2009 р. “Про забезпечення в районі встановлених чинним законодавством соціальних, економічних, правових, конституційних гарантій у сфері соціального захисту населення”, районна рада вирішила зняти його з контролю.
На сесії також затверджено у новій редакції регіональну програму розвитку земельних відносин на 2006-2015 рр., програми реформування і розвитку ЖКГ, розвитку української мови, культури та історичної свідомості громадян України на 2010-2014 рр., внесено зміни до програми економічного і соціального розвитку району на 2010 рік та розглянуто ряд інших питань, з яких прийнято відповідні рішення.
Депутати підтримали кандидатуру Овсійчук Раїси Андріївни щодо призначення її на посаду директора Мізоцького НВК “загальноосвітня школа І-ІІ ст. - ліцей”.
Людмила ВАСЮК.
Фото автора.

 

Comments are now closed for this entry