Учасники цьогорічної зміни “Романтика”.

Веселка. Вона щоразу особлива, нова і ніколи не буденна. Отак і кожна чергова двотижнева зміна у заснованому понад десятиріччя тому Здолбунівським РЦ СССДМ дитячому таборі з денним перебуванням “Романтик”. Як рідкісного веселкового дива, її початку впродовж року з нетерпінням очікують маленькі підопічні центру. Кожен день у “Романтику” - неповторний, сповнений яскравими подіями, приємними сюрпризами, подарунками, цікавими і пізнавальними заняттями, веселими іграми, позитивним спілкуванням.


У таборі, набуваючи корисних навиків і знань, діти постійно відчувають, що їх люблять, що вони комусь потрібні і до них не байдуже. А тому, як і кольори веселки, від темних до світло-яскравих змінюються емоції та душевний настрій “романтиків”, розкриваються їх кращі якості і здібності. Отриманий у таборі позитив підтримує у дитячих сердечках так потрібні їм віру у доброту і прихильність до них цього складного світу, надію на краще.

 Н. Гаврильчику "Романтик" колись допоміг у виборі професії.


Цьогоріч “Романтик” відвідували 22 дітей непростої долі віком від 6 до 15 років. А дружний, знаючий і творчий колектив РЦ СССДМ на чолі з Т. Ф. Павловою та друзі, спонсори й волонтери табору зробили все можливе, аби відволікти “романтиів” від домашніх негараздів і проблем зі здоров’ям, навчити чомусь новому, розважити. Отож, для них було організовано мандрівки до м. Острог та до Рівненського зоопарку, роботу музичної (кер. Н. П. Варбанець), танцювальної (кер. Т. В. Щетінська) та декоративно-прикладного мистецтва (кер. Н. М. Романюк) майстерень. Діти брали участь у заняттях з християнської етики, які проводила магістр релігієзнавства А. М. Мельничук, у шашковому турнірі на базі ФОРК “Тонус” (О. О. Панасюк), різноманітних розвагах.
Чимало корисного дізналися маленькі учасники зміни під час екскурсій до Здолбунівської пожежної частини, на пекарню ПП В. Тишкун, до джерела св. Миколая в с. Гільча, розповідей про книги працівників районної бібліотеки та юнацтва, що вже традиційно приймала “Романтик” у своїх стінах. І, звичайно ж, раділи, смакуючи обідами від ТОВ “Нектар” (ПП А. Р. Цехмейструк) та солодощами від спонсорів.

 Т. Ф. Павлова вручає Т. В. Щетінській виготовлену дітьми медаль "Чуйному дуже".


Але найбільше захоплення та безліч вражень залишив у дітей триденний туристичний похід, у проведенні котрого допомогла Старомощаницька сільська рада. Про це розповіли “романтики” на початку підготовленої ними концертної програми, що завершувала роботу табору. Піснями, віршами, танцями, музичними номерами, квітами та щирими теплими словами діти дякували дорослим за незабутні дні.

 О. САДОВЕЦЬ - багаторічний волонтер, а нині ще й благодійник табору.


На свято завітали також мами і бабусі, братики і сестрички “романтиків”, друзі і благодійники табору. Найкращі побажання адресувала дітям і всім, хто з ними працював у “Романтику”, начальник служби у справах дітей РДА С. В. Муляр. Заступник директора Рівненського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Т. В. Кудріна вручила грамоти обласного центру СССДМ волонтерам табору Раїсі Григорівні Болотнюк, Наталії Петрівні Варбанець, Назарію Івановичу Гаврильчику, Світлані Болотнюк, Петру Степанському і Катерині Яковчук. Наприкінці дійства подарунки отримали й усі дітки. Розставатися їм зовсім не хотілось, адже, за їх словами, за час відпочинку в таборі вони здружились, наче одна велика родина.
Впевнена, що дитячі надії на нову зустріч в “Романтику” не будуть марними. Водночас хочу звернутись до усіх дорослих, які мають можливість чимось допомогти в організації наступної зміни: не будьте байдужими, долучіться до цієї хорошої справи і подаруйте дітям наступне веселкове літо! Повірте, добро вам вернеться сторицею.
Ольга ЯКУБЧИК.
Фото автора.

 Ось такі чудові скульптури навчились виготовляти діти
під керівництвом Н. Романюк.

Comments are now closed for this entry