Спеціалістами районної санітарно-епідеміологічної служби спільно з працівниками ДСБЕЗ і Здолбунівського РВ УМВС проведено рейд-перевірку дотримання правил торгівлі овочами на ринках райцентру та біля них з відбором проб овочевої продукції на лабораторні дослідження. Результати останніх далеко не задовільні: у 5 з 11 відібраних зразків виявлено перевищення гранично допустимого рівня вмісту нітратів у 1,5-2 рази.
На порушників правил торгівлі накладено 2 штрафи і 2 фінансові санкції та винесено постанови про вилучення з реалізації 740 кг кавунів і динь на суму 1500 грн.
Потенційні покупці ж мають знати, що продукти з перевищенням граничної норми вмісту нітратів вживати не слід, адже це може призвести до отруєння і викликати ускладнення захворювань печінки та інших органів.
Єдиним способом дізнатися про вміст нітратів є проведення відповідного аналізу. Купуючи свіжі овочі і фрукти, ви маєте право вимагати у продавця протокол результатів цього дослідження. А от підприємці, власники, продавці навпаки - не мають права реалізовувати харчові продукти, лабораторні дослідження яких не проведено, а документи, що підверджують якість цієї продукції, відсутні.
Не купуйте продукти на стихійних ринках, адже їх ніхто не перевіряє!
Василь БАРДІН,
лікар з гігієни харчування Здолбунівської райсаепідемстанції.

Comments are now closed for this entry