Погожий квітневий ранок. В повітрі відчувається прохолода. Весняна. Чиста. З поля, що прилягає до автотраси поблизу с. Кошатів, долинає гул тракторів. Із начальником управління агропромислового розвитку РДА Романом Дроздом їдемо туди. А там, на польових гонах, господарює механізатор Анатолій Бородавко. Йому доручено сіяти цукрові буряки. І робить це він високоякісно і швидко, економить пально-мастильні матеріали.

     На іншому полі сіє ячмінь Олександр Бородавко, син Анатолія. До речі, він не підводить батька, не допускає відхилень від агротехнічних вимог, працює на совість. Слідом за його агрегатом поспішають зайняти загінки Михайло Жданюк, Юрій Середюк, Віталій Бічук. Своєю технікою вони готують грунт під посів зернових. Час від часу агрегати зупиняються. Кількох хвилин вистачає досвідченим механізаторам, щоб оглянути машини і знову вирушити в путь.

 

 

      Весна, яка запізнилася, прискорює темпи польових робіт, впевнено виходить на простори. З кожним днем додається турбот селянам. І вирішувати їх в Ільпіні стараються комплексно.
Про обсяг робіт, який потрібно виконати нинішньої весни механізаторам, розповів директор ПСП “Хлібороб” Петро Мосійчук (див. на фото). Він, зокрема, відзначив, що трударі господарства в стислі строки і на високому агротехнічному рівні закрили вологу, мають посіяти 235 га ячменю, 40 га цукрового буряка, 28 га вівса, 20 га гірчиці, 18 га ярої пшениці, 180 га кукурудзи. Одночасно ведеться підживлення озимої пшениці, багаторічних трав. Ці культури розмістилися, відповідно, на 300 та 125- гектарних площах.
     Вистачає у “Хліборобі” і проблем. Але тут їх успішно самотужки і вирішують. Криза кризою, а весна квапить селянина, не терпить розкачки і розхолодження.
     - Незважаючи на фінансові негаразди, аграрії району без паніки включилися в комплекс весняно-польових робіт, - розповідає начальник управління агропромислового розвитку РДА Роман Дрозд. Завершується процес підживлення озимих зернових культур, які в районі посіяно на площі 3914 га. На площі 888 га повністю підживлений озимий ріпак. Нині господарства сіють ярі зернові, цукрові буряки. Активно включилися у посівну ПСП “Хлібороб” і ТзОВ “Вир”. Та якби були помірними ціни на мінеральні добрива та засоби захисту рослин, весняний комплекс не пробуксовував би, надійніше почували б себе аграрії.
     Але весна увійшла у свої права. І весняно-польові роботи в господарствах району з кожним днем набирають темп.
Євген ШИЛАН.
Фото автора.

Comments are now closed for this entry