Є у центрі Середньої Азії, між Індією та Пакистаном, плем’я, що мешкає у долині річки Хунза, тому так і назвали цю народність - хунза. Вони харчуються в основному абрикосами. Про будь-якого жителя цього племені жартома говорять: вранці він з’їдає шкірку абрикоса, вдень - середину, а увечері - кісточку. Коли одного разу європейський лікар-місіонер виявив цю нечисленну народність, його вразили красива струнка статура, висока працездатність і оптимізм її представників. Медик організував там лікарню, але проходили тижні, місяці, а до нього ніхто не звертався. Лікаря збентежило, що ці люди не потребують його допомоги, оскільки практично не хворіють, навіть зубний біль їх не мучить. Тривалість життя мешканців цієї долини становить 110-120 років. Хунзи купаються у крижаній воді навіть при температурі мінус 15 градусів, до ста років грають у рухливі ігри, 40-річні жінки виглядають, як дівчата, а в 60 років - все ще стрункі й вродливі та народжують дітей. Ці фантастичні дані були підтверджені ЮНЕСКО.
Абрикоси у жителів долини - найпочесніший фрукт. У племені є навіть така приказка: "Твоя дружина не піде за тобою туди, де не плодоносять абрикоси". Але чи дійсно абрикоса така життєдайна та володіє здатністю замінити багато продуктів за вмістом у ній вітамінів, мікроелементів тощо? Виявляється, так.

Склад плодів
У дозрілих абрикосах переважає сахароза (до 27 % в свіжих, до 84 % в сушених), багато полісахаридів - пектинових речовин, дуже корисних для травлення. Абрикоси містять органічні кислоти - яблучну, лимонну, саліцилову, янтарну, винну (від 1,5 до 2%); пектини, крохмаль, ароматичні та дубильні речовини; вітаміни – каротин (вітамін А), С, РР, В1, В2, В15. Багатий і мінеральний склад плодів. Абрикоси містять магній, калій, залізо, фосфор, кальцій, а також мікроелементи - натрій, мідь, кобальт, йод, кремній, марганець, цинк та дещо рідкісніші, але й необхідніші для здоров’я - молібден, нікель, срібло і титан. Ядра кісточок абрикос містять незамінні амінокислоти: аргінін, тірозін, метіонін, валін, лейцин, фенілаланін.

Лікувальні властивості
Свіжі та сушені абрикоси, абрикосовий сік з м’якоттю застосовують у дієтичному харчуванні за нестачі вітамінів в організмі. Абрикосовий сік з м’якоттю особливо корисний маленьким дітям, вагітним жінкам і літнім людям, оскільки засвоюється організмом легше, ніж плоди. При анемії регулярне вживання в їжу абрикос, завдяки високому вмісту в них заліза, сприяє нормалізації процесу кровотворення. 100 г плодів так само діють на процес кровотворення, як і 250 г печінки. Абрикоси корисні під час шлункових захворювань і порушення обміну речовин. Вони м’яко, але надовго збуджують залозний апарат шлунка і нормалізують кислотність шлункового соку, що приводить до норми діяльність підшлункової залози, і, як наслідок, поліпшується робота печінки та жовчного міхура. Відвар з абрикос - пом’якшувальний засіб при запаленні слизових оболонок шлунково-кишкового тракту. Абрикосовий сік ефективний під час коліту, особливо якщо хвороба супроводжується метеоризмом і дисбактеріозом. Сік або настій кураги - сечогінний засіб під час явних і прихованих набряків.
Абрикоси застосовують при запаленні нирок, вони виводять з організму різні шлаки. При сухому кашлі та коклюші для розрідження мокроти застосовують плоди абрикоса. Як заспокійливий засіб під час кашлю, бронхіту, трахеїту, ларингіту використовують ядра кісточок. Доведено, що абрикоси захищають організм від раку легенів, шлунка, сечового міхура, стравоходу та горла, завдяки високому вмісту каротину. Під час серцево-судинних захворювань корисне регулярне вживання свіжих абрикос, кураги і соку. Гіпертонікам рекомендовано впродовж сезону дозрівання абрикос їсти якомога більше цих плодів. Абрикоси підвищують розумову працездатність і покращують пам’ять, завдяки високому вмісту фосфору і магнію.
Ще Ібн Сіна (980-1037 рр.) - учений, лікар, філософ і поет назвав абрикосу "жіночим плодом", оскільки це ідеальний засіб для схуднення, а також для приготування живильних масок для обличчя та волосся, рекомендував вводити абрикоси до складу мазі для лікування висипу та пити відвар з ароматних абрикос для ліквідації поганого запаху поту.
Джерело: www.epochtimes.com.ua

Comments are now closed for this entry