Шановні здолбунівчани!
У духовному і політичному житті кожної нації є події, які назавжди входять в її історію, свідомість, визначають характер буття, місце і роль у світових цивілізаційних процесах. Маємо і в нашій історії такі події, що перед усім світом засвідчили устремління українського народу до вільного, щасливого, заможного життя.
Віковічне прагнення нашого народу жити у власній державі знайшло своє втілення 16 липня 1990 року в одному з основоположних актів новітньої доби історії України – Декларації про державний суверенітет України.
Шлях до цієї події був непростим і тривалим: захлиналися у крові повстання, визвольні війни та революції, гинули кращі сини та дочки України. Тому Декларація про державний суверенітет – це величезне історичне надбання українського народу, результат героїчної боротьби, багатомільйонних жертв, покладених на вівтар української свободи.
Цей документ приймався в умовах жорсткого протистояння між силами нового та силами, що прагнули затримати на той час уже незворотній процес розвалу імперії й уповільнити свій відхід в історичне небуття. 16 липня Декларація була схвалена 355 голосами з 385 зареєстрованих у той день депутатів Верховної Ради Української Радянської Соціалістичної Республіки. Проти проголосувало лише четверо.
Відтак, прийняття Декларації про державний суверенітет України слугує прикладом єднання заради досягнення високої мети. Адже, щоб схвалити цей документ, багатьом депутатам Верховної Ради ще радянського скликання довелося поступитися своїми амбіціями, поглядами, навіть переконаннями, однак, вони пішли на це, відчуваючи і підтримуючи споконвічне прагнення свого народу до незалежності, розуміючи, що реалізація цих прагнень є їх найвищою місією.
Звичайно, це було проголошенням лише намірів. Але Декларація стала першим кроком у здобутті Україною незалежності, який виявив та водночас стимулював стрімке зростання національної самосвідомості нашого народу на одному з переломних етапів у його історії. А тому логічним продовженням цього акта стали події серпня і грудня 1991 року, коли була проголошена незалежність Української держави, а всеукраїнський референдум майже одностайно це підтвердив. Пам’ятаймо, з чого починалася наша незалежність, людей, які її виборювали!
Ми твердо віримо, що єдиною громадою працюватимемо на розбудову демократичного устрою України, її економічного потенціалу, культури та духовності. Ми гостро відчуваємо відповідальність за долю держави, рідного краю і впевнені - разом зможемо досягти поставлених цілей!
Шановні друзі! Щиро вітаємо вас із 20-ю річницею Декларації про державний суверенітет України. Хай ваші оселі завжди будуть наповнені щастям і радістю, теплом і любов'ю, а серця - натхненням, оптимізмом і незламною вірою у щасливе майбутнє рідної землі.
Слава Україні!
Голова райдержадміністрації 
М. ЄВЧУК,
голова районної ради 
В. ТИМОЩУК.

Comments are now closed for this entry