З 2005 року в с. Миротин діє свинокомплекс № 2 товариства з обмеженою відповідальністю “Полісся-Агро”. Це агроформування - одне з найбільших спеціалізованих підприємств із виробництва свинини, де впроваджено промислову технологію відтворення стада, вирощування й відгодівлі свинопоголів’я, не тільки в районі, а й у Рівненській області та в цілому в Україні
На початку своєї діяльності підприємство займалося вирощуванням херсонської породи. Однак, зорієнтувавшись на потреби споживчого ринку, у 2006 році закупило 510 голів племінного поголів’я французької селекції. На початку 2008 року тут нараховувалося 14 029 голів свиней. Через економічну кризу їх кількість останнім часом значно зменшилася, оскільки підприємство змушене було гасити кредити за придбане поголів’я та реконструкцію свинокомплексу. Так, нині тут нараховується 6133 свиней, в т. ч. 487 основних свиноматок. З початку року реалізовано 390 т свиней у живій вазі, що порівняно з минулим роком на 113 т менше.


За півроку відгодівлі, завдяки своїм генетичним даним, які впливають на ріст і розвиток тварин, збалансованим кормам, у складі яких є вітаміни, мінерали, амінокислоти, товарна свиня досягає ваги 90-100 кг. Звичайно, важливу роль відіграють і умови утримування тварин. Система кормороздачі на свинокомплексі повністю автоматизована, її змонтували польські спеціалісти. А минулого року фахівці однієї з київських фірм обладнали у свинарниках системи мікроклімату. Діє тут і система вентиляції.
Важливого значення на свинокомплексі надають санітарній безпеці. Заходити сюди можна лише в спеціальному одязі - халатах, шапочках і бахілах.
Проблем зі збутом продукції підприємство також не має. Її залюбки забирають столичні фірми, з якими укладені довгострокові контракти.
ТОВ “Полісся-Агро” постійно працює над впровадженням прогресивних технологій утримання та науково обгрунтованої годівлі різних вікових груп свиней, чіткої системи відтворення поголів’я, цілеспрямованої селекційно-племінної роботи, якісного ветеринарного забезпечення.
З початку цього року в Миротині розпочало свою діяльність і ТзОВ “Племзавод”, яке займається вирощенням порід “велика біла” і “ландрас” англійської селекції. Початково було завезено 499 їх голів. Планується постачати високоцінне маточне поголів’я ТОВ “Полісся-Агро”, а також реалізовувати племінний молодняк за межі району та області.
З тим, як живеться французьким та англійським свинкам на українських фермах, мали змогу ознайомитися заступники голів райдержадміністрацій Рівненщини, керівники окремих сільськогосподарських організацій, вітчизняні науковці під час їх нещодавнього візиту на Здолбунівщину.
Людмила ВАСЮК.
Фото автора.

 

Comments are now closed for this entry