ШАНОВНІ БАТЬКИ, ВЧИТЕЛІ! Тривають літні учнівські канікули - відпочинок та оздоровлення. Проте впродовж цієї довгоочікуваної пори поряд з веселощами й розвагами не раз трапляються й ситуації, коли виникає загроза життю і здоров'ю дітей. Як свідчить статистика попередніх років, в результаті послаблення контролю з боку педагогічних працівників, збільшення кількості вільного часу у школярів саме під час літніх канікул стається найбільша кількість нещасних випадків. Із вісімнадцяти дітей шкільного віку, які загинули протягом 2009 року в нашій області, одинадцять загинуло протягом травня - серпня. У 2008 році протягом зазначеного періоду загинуло тринадцять дітей. Нехтування дітьми правил безпечної поведінки, їх легковажне ставлення до правил вуличного руху, до вогню, води, електроприладів, вибухонебезпечних та отруйних речовин часто стають першопричинами сумних і трагічних наслідків.
В літній період особливо небезпечним є недотримання правил поведінки на воді. Перед початком літніх канікул педагогічними працівниками з усіма учнями було проведено інструктажі, бесіди щодо безпечної поведінки на воді, необхідності дотримання правил вуличного руху, поводження з вогнем, безпечного користування електроприладами, поводження з вибухонебезпечними речовинами. Однак не можна заспокоюватися, адже в нашому районі з початку літа на сьогодні вже зафіксовано два випадки загибелі дітей шкільного віку.
Купальний сезон триває. Від нестерпного сонця, яке передбачають у липні, чимало людей шукатимуть відпочинку на природі, переважно на берегах озер, ставків, річок. Звичайно, купання - корисний відпочинок, який зміцнює і загартовує організм, відновлює сили, приносить дійсно насолоду, але не можна забувати й про небезпеку, що криється у воді.
Такі прості і знайомі всім правила поводження на водоймах: не купатись у нетверезому стані, не залишати дітей без нагляду навіть поблизу водойми, не перевантажувати човен, не користуватись надувними плавальними засобами - не зведення вигаданих рекомендацій, кожне з них за собою має людські трагедії. Який же висновок? Щоб трагедія не прийшла у вашу родину, щоб вода не забрала життя ваших близьких і знайомих - дотримуйтесь правил поведінки на воді самі особисто та заохочуйте до до цього інших. Не забувайте і про громадський обов'язок кожного - надати допомогу в разі критичної ситуації. Відпочиваючи і побачивши на воді пустощі дітей (навіть не своїх, власних), - зробіть зауваження, не будьте байдужими, адже це може зберегти їм життя, запобігти нещастю. Будьте обережні і передбачливі на воді - це не боягузтво. Цінуйте своє життя, кожну його хвилину!
Нерідко причиною смерті дітей є безвідповідальність, безтурботність та легковажність батьків. Залишаючи на видних місцях сірники та запальнички, дозволяючи дітям безконтрольно знаходитися на водних об'єктах, користуватися транспортними засобами, хімічними, вибухонебезпечними речовинами, дорослі мимоволі роблять дітей заручниками обставин. Тож є велика необхідність активізації роз'яснювальної та профілактичної роботи.
Шановні батьки! Не залишайте дітей безконтрольно у місцях, де можуть виникнути небезпечні для їх життя і здоров'я ситуації.
Наталія ГЛУЩУК,
завідувач Здолбунівського районного
методичного кабінету.

Comments are now closed for this entry