24 травня, на другий день Святої Трійці, жителі та гості с. Дермань молитовно відзначили 200-літній ювілей Свято-Троїцького храму. Очолив святкове богослужіння, на запрошення настоятеля храму отця Юрія Линки, Архієпископ Рівненський і Острозький Варфоломій.
Зустріч Владики відбулась о 9 годині ранку. Біля храму зі святим хлібом його зустрічали староста і діти недільної школи, які привітали Архіпастиря віршами. Перед богослужінням з вітальним словом до Владики звернувся настоятель храму.


Більше двадцяти священиків молилися разом з Владикою під час святкової Божественної Літургії. Також відбувся молебень зі святковим Хресним ходом навколо храму (на фото внизу), під час якого було звершено заупокійну літію за спочилими настоятелями храму та освячено нову каплицю (на фото), збудовану в стовбурі старої липи, що росла біля входу у храм і, можливо, була посаджена при його будівництві.
Під час хресного ходу розпочався дощ, але це не завадило святковому настрою присутніх на молитві.
Владика Варфоломій виголосив проповідь і привітав присутніх з ювілеєм святого храму.
В ознаменування 200-ліття з дня побудови Свято-Троїцького храму в с. Дермань, за плідну діяльність на благо святої Православної Церкви та активну працю на ниві духовного відродження Владика нагородив багатьох прихожан спеціально виготовленими до ювілею грамотами.
Стараннями настоятеля храму, з благословіння Владики Варфоломія, було видано брошуру “Два століття слави”, у якій описано історію Свято-Троїцького храму с. Дермань.
Урочисте святкування закінчилось трапезою.
З сайту “Православна Здолбунівщина”.
Фото Володимира Дрозюка та із сайту “Православна Здолбунівщина”.

 

Comments are now closed for this entry