Попри активізацію зусиль держави щодо поліпшення становища дітей, створення умов для щасливого дитинства, сумним відлунням кризових явищ в Україні є становище сільських дітей. Українське село завжди відігравало особливу роль в суспільствотворенні. Однак сьогодні у ньому чимало проблем: погіршення соціально-економічного стану, поширення серед сільського населення безробіття та алкоголізму.
У сільській місцевості з кожним роком скорочується як абсолютна чисельність, так і питома вага дитячого населення. Стикнулись із цим і ми. У ДНЗ «Сонечко» Будеразької сільської ради на кінець 2010 року налічувалось всього 12 дітей різного віку. Потрібно було шукати вихід з цього становища. Поблизу знаходяться села Суйми та Півче, в яких немає дошкільних закладів і діти не охоплені дошкільною освітою. Ми виявили таку малечу, склали списки, провели консультації з батьками, організували батьківський всеобуч, відкриті ранки, до яких залучали батьків і дітей із сусідніх сіл. І перше, чого досягли, це бажання батьків віддати дітей у дошкільний заклад. Потрібно було вирішувати іншу пробему - питання підвозу.
І як тут не висловити щирої вдячності депутату Рівненської обласної ради
О. М. Андріюку, який матеріально допоміг у організації підвозу дітей (виділив кошти на паливно-мастильні матеріали). А здійснює підвіз десяти дітей із сіл Суйми та Півче власним переобладнаним автомобілем один з батьків, депутат районної ради Олександр Миколайович Якимчук.
Приємно стає на душі, коли бачиш, що в нас є такі люди. Нехай їх бажання допомагати додасть їм у долі щастя і здоров’я.
Впевнена, що спільними зусиллями нам вдасться підняти на належний рівень якість дошкільної освіти дітей Півченської та Будеразької сільських рад.
Людмила ДМИТРУК,
завідуюча ДНЗ «Сонечко» 
Будеразької сільської ради.

Comments are now closed for this entry