Минулої суботи відбувся шаховий бліц-турнір пам’яті Михайла Сергієнка. Змагання проводились втретє, опісля відновлення їх у 2016 році зі спільної ініціативи первинної організації Національної спілки журналістів України при редакції Здолбунівської районної газети «Нове життя», редакційного колективу та Рівненської обласної федерації шахів.

Щорічні шахові бліц-турніри, приурочені до Дня преси, в 1977-му заснував у Здолбунові саме Михайло Сергієнко - редактор місцевої районної газети, палкий шанувальник та популяризатор древньої гри інтелектуалів. Досвідчені шахісти й нині згадують, як охоче, з величезним спортивним азартом, брали участь у тих баталіях за шахівницями. Тішаться й тим, що хороша справа, започаткована журналістом-професіоналом, мала і знову, опісля кількарічної перерви, отримала продовження. Відколи Михайло Сергієнко відійшов у Вічність, змагання шахістів у редакції присвячуються його пам’яті і проводяться до Дня журналіста.

Цього разу у ході бліц-турніру в приміщенні редакції за шахівницями виборювали першість п’ятнадцять шахістів різного віку зі Здолбунова та Острога. Варто відзначити, що серед учасників цьогоріч побільшало молоді. Так, змагаючись з дорослими, свої сили випробовували зовсім юні Марія Гнатюк, Іван Гнатюк та Владислав Гаркушенко. До речі, серед шахістів-суперників на турнірі був і батько останнього - ВасильГаркушенко. Суддівство здійснював Олександр Попов, суддя ІІ категорії з шахів.
З різних причин не змогли взяти участь у бліц-турнірі Анатолій Кирилюк, Ігор Кононець, Ігор Намінський, Петро Борисюк, Олег Прокопчук та Олександр Скірканіч - шахісти, котрі неодноразово вигравали змагання такого рівня і завжди впливали на хід боротьби за першість у них. Отож, минулої суботи лідери змагань визначились чи не одразу - кандидати в майстри спорту Йосип Борзенко і Юрій Кошмак.
У перших семи турах обидва шахісти мали стовідсоткові результати. Вирішальними стали два наступних тури. Спочатку lucky punch вдався Олексію Дрозду - він поставив мат Йосипу Борзенку. А в наступному турі Юрій Кошмак позиційно переграв Йосипа Борзенка. Потому несподіванок не було, і Юрій Кошмак виборов перше місце - 13,5 очок з 14 можливих. Йосип Борзенко набрав 12 очок і посів друге місце. Третім став Олексій Лісовський з Острога - 10 очок.
Трійку переможців бліц-турніру було нагороджено грамотами первинної журналістської організації НСЖУ та редакції «Нового життя», передплатою на Здолбунівську «районку», а також цінними подарунками від Федерації шахів Рівненської області. Крім цього, відзнаки отримали найстарший з учасників змагань - 92-річний Михайло Коломійчук і наймолодші - Марія Гнатюк та Владислав Гаркушенко.