Більше ніж пів року триває епопея з поновленням на посаду головного лікаря Здолбунівської ЦРЛ Владислава Сухляка. І ось нарешті Здолбунівський районний суд прийняв рішення задовільнити позов Сухляка В. О. частково. Що ж це означає?

Відповідно до ухвали, Владислава Сухляка потрібно поновити на посаді головного лікаря КНП «Здолбунівська ЦРЛ» негайно. Адже суд визнав незаконним та скасував розпорядження голови Здолбунівської райради Олега Дацюка про звільнення Сухляка В. О. з посади головного лікаря. Це розпорядження голова районної ради підписав 23 жовтня 2019 року, але варто зауважити, що цьому розпорядженню передувало рішення Здолбунівської районної ради, яке депутати підтримали. Цим самим рішенням районні обранці затвердили Статут КНП «Здолбунівська центральна районна лікарня» Здолбунівської районної ради у новій редакції, доручили голові районної ради Олегу Дацюку забезпечити звільнення Сухляка В. О. у зв’язку із закінченням дії контракту, оголосити конкурс на заміщення вакантної посади керівника КНП, призначити в. о. Мацьоху В. М.

Трішки історії

Працює Владислав Сухляк головним лікарем в Здолбунівському районі з 2013 року.  Тоді лікарня перебувала  ще в управлінні Здолбунівської РДА і депутати погодили та доручили голові райадміністрації Шулю В. С. укласти контракт з молодим амбітним спеціалістом Сухляком В. О. на один рік.

У 2014 році,  коли настав момент вирішувати питання, звільнити чи продовжити контакт Владиславу Олеговичу ще раз райрада, головою ще тоді був Василь Тимощук, теж не прийняла рішення про продовження контракту з Сухляком на посаді головного лікаря. Владислав Олегович не здався і взяв депутатів «в облогу»  відірвавши від роботи, а це до речі лікування людей, і привів на сесію райради колектив лікарні. Депутати «здались» і проголосували за продовження контракту відразу на 5 років.

Знаючи, що 26  жовтня 2019 року закінчується п’ятирічний термін перебування на посаді, та й те, що контракт йому навряд чи продовжать, бо Кабмін прийняв постанову, що керівники закладів охорони здоров'я призначаються за конкурсом, колектив теж не вдавалось мобілізувати, пан Владислав навіть заяви на продовження контракту не подав на розгляд.

За таких обставин голові районної ради не залишалось нічого іншого, як видати розпорядження про звільнення  Сухляка В. О. з посади головного лікаря ЦРЛ у зв’язку з закінченням терміну дії контракту.  Контракт звичайно ще можна й продовжити за згодою сторін, проте Ініціативи жодної зі сторін на продовження контракту на новий термін не було.

Чому призначав голова адміністрації, а звільняв голова ради? Відбулась реформа галузі охорони здоров’я і  ЦРЛ перейшла в управління райради, тож  на цей раз у грудні 2018 року депутати доручили голові райради Олегу Дацюку  укласти  додаткову угоду до контракту, щоб дати Владиславу Сухляку допрацювати на займаній посаді до закінчення терміну контракту.  Пізніше, 23 жовтня 2019 року  доручили Олегу Євгенійовичу звільнити Сухляка В. О. у зв’язку з закінченням строку дії контракту.

У судовому засіданні пан Владислав заявив, що не знав, що його звільнять. Про все дізнався після сесії райради. Можливо він просто сподівався вийти 27 жовтня на роботу і залишитись на ще одну п’ятирічку, без погодження і без конкурсу.

Здолбунівський районний суд вважає, що голова районної ради не мав права звільняти розпорядженням. Якщо не можна звільняти розпорядженням, то й поновляти розпорядженням не можна. Потрібне рішення районної ради. Тож першого квітня голова районної ради виніс на розгляд позачергової сесії питання про поновлення на посаді головного лікаря Сухляка В. О. Проте потрібної кількості голосів це питання не набрало.

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити