Напередодні Великодня у районі відбуваються різноманітні заходи та майстер-класи з писанкарства. Народні умільці навчають дітей та дорослих розписувати писанки, малювати та виготовляти різноманітні пасхальні прикраси.
Художниця Яна Униченко навчала діток з особливими освітніми потребами створювати писанки на гіпсових заготовках. Кожна дитинка поринула у світ фантазії та розмалювала барвисте, великоднє яєчко. А завдяки Сніжані Король матусі цих діток з ГО «Батьки дітей з інвалідністю «Джерело життя» вчилися розписувати писанки. Майстриня розповіла про деякі секрети писанкарства, та навчила цього мистецтва дорослих.
У Здовбицькій школі учасники гуртка ДПМ «Акварель» на чолі з Сніжаною Король організували проект «Котилася писанка». Наймолодші учасник протягом тижня малювали писанки на паперовому полотні довжиною у 20 метрів, яке вмістило у собі 106 писанок. Діти провели час з користю, весело, а найголовніше – з позитивними емоціями, адже їм сподобалася колективна робота та розмір полотна, стверджує авторка проекту.


А в Маломощаницькій публічно-шкільній бібліотеці дітки виготовили не лише паперові писанки, а ще й Великоднє дерево. Його щодня доповнюють, прикрашають новими пасхальними виробами, які виготовляють школярі.
В Івачкові учаснки клубу «Маленька фея» робили сувенірні писанки з гіпсових заготовок, а в сусідньому селі Копиткове відбувся майстер-клас з писанкарства «Писанка – моє мистецтво», до якого долучилися учні молодших класів.
Не лише дітки, а й дорослі люблять готуватися до такого величного свята. Так, члени цільової групи Рівненського підрозділу ГО МФ «Взаєморозуміння і толерантність» у межах реалізації проекту «Служба медико-соціальної допомоги на дому, організація зустрічей та дозвілля 200 жертв націонал-соціалізму у Здолбунові та Переяслав-Хмельницькому», що фінансується німецьким фондом «Пам’ять, відповідальність, майбутнє» та працівники Здолбунівської ЦРБ разом з мисткинею Сніжаною Король творили атрибут свята – великодню писанку. Присутні ознайомилися з символікою орнаментів і кольорів, природними барвниками, основами розпису пасхальних яєць та розмалювали їх власноруч.
Нагадуємо, що до 24 квітня у бібліотеках району відбуваються майстер-класи з писанкарства в межах інтерактивної мистецької акції «Великодня писанка – тисячолітній код української нації». До участі в цих заходах запрошують усіх охочих, навчитися азів розпису та дізнатися про традиції і секрети писанкарства.
За інформацією на сторінках у Фейсбуку.

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити