відзначили жителі Здолбунівщини День вишиванки

Цього року День вишиванки у всьому світі відзначають 17 травня. Свято не має певної фіксованої дати, його відзначають щорічно у третій четвер травня.
Воно з’явилося відносно недавно – в 2006 році. А започаткувала його студентка Чернівецького національного університету, яку надихнув хлопець, який щодня носив на заняття вишиту сорочку. Тож дівчина запропонувала друзям вибрати певний день і одягнутися так само.


Акцію швидко підтримали інші студенти, а згодом традиція поширилася за межі університету, області й, навіть, країни.
Нині щороку на День вишиванки мільйони людей в Україні одягають вишиті сорочки, блузи та сукні на роботу, виробництво, до школи, університету, дитячого садочка, офісу або просто на прогулянку.


На Здолбунівщині цього дня також чимало громадян прийшли на роботу та навчання у вишиванках. Всі залюбки на згадку фотографувалися, а також проводили різноманітні флешмоби. Зокрема, у Здолбунівській ЗОШ І-ІІІ № 6 учні та вчителі навчального закладу на шкільному подвір’ї утворили слово «Мир» та хором заспівали Гімн України. Як розповідають у навчальному закладі, щороку тут на День вишиванки організовують для учнів цікаве дійство, аби прищепити дітям любов до рідної країни.
Не обійшлося без традиційного флешмобу і в центрі міста. Понад сотня здолбунівчан зібралися у різноманітному національному одязі поблизу фотозони «Я люблю Здолбунів» та хором виконали Гімн України.
А найменші жителі Здолбунівщини, які цього дня народилися, отримали у подарунок від голови Здолбунівської РДА Сергія Кондрачука та депутата Рівненської обласної ради Владислава Сухляка приємні сюрпризи. Двом новонародженим хлопчикам у пологовому відділенні Здолбунівської ЦРЛ презентували маленькі вишиваночки – перші у їхньому житті.
Олеся ДЖУМ,
Ірина САМЧУК,
фото Ірини САМЧУК.

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити