Працівники міліції нагадують, що після внесення змін до частини 1 статті 259 Кримінального кодексу України завідомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху карається позбавленням волі на строк від двох до шести років.
Ті самі дії, якщо вони спричинили тяжкі наслідки або вчинені повторно, караються позбавленням волі на строк від чотирьох до восьми років.
Крім того, виключено з санкції частини 1 статті 259 Кримінального кодексу такі альтернативні види основ­ного покарання, як штраф, арешт і обмеження волі.
До того ж, зловмиснику доведеться оплачувати всі витрати за виїзд представників правоохоронних органів та інших відомств (витрати на паливно-мастильні матеріали, амортизаційні витрати, оплату праці співробітників та інше).


Повідомляючи про нібито екстрену ситуацію, люди не завжди замислюються про наслідки своїх дій. Вони не розуміють, що кожен помилковий виклик завдає значної шкоди не тільки державі, але й усім громадянам. Адже, щоб перевірити такі дзвінки, потрібні значні фінансові витрати, багато спеціалістів екстрених служб відволікаються від виконання основних обов’язків. Може статися так, що надійде справжнє повідомлення про злочин, а правоохоронці й лікарі не зможуть встигнути туди, де вони дійсно потрібні людям, а чиєсь життя опинилося під загрозою.
Шановні громадяни! Пам’ятайте, що, набираючи номер телефону екстреної служби і повідомляючи хибний виклик, ви не тільки порушуєте закон, але й, можливо, ризикуєте життям інших людей. А також поясніть дітям про можливу відповідальність за такі вчинки!
СЗГ УМВС України
в Рівненській області.

Comments are now closed for this entry