Липень - екватор літніх канікул. Діти досхочу відпочили з рідними, встигли скучити за однокласниками й вчителями. Тож класні керівники Наталія Федорівна Дорощук, Надія Андріївна Ліщук, Марія Максимівна Галянт, Ольга Семенівна Капітула запропонували своїм вихованцям екскурсію. Разом з дітьми визначилися із маршрутом. Було вирішено одноголосно - Дермань!
До екскурсантів приєдналися педагог-організатор Ольга Іванівна Овсійчук та бібліотекар Ольга Олександрівна Луцюк і теж вирушили в дорогу. Загалом у складі групи були учні 5-8 класів, а найактивнішими виявились шестикласники - у мандрівку рушив весь клас.


Оскільки шлях не дуже далекий, ще рано-вранці ми прибули до Дерманського Свято-Троїцького монастиря. Зустрів він нас ранковими тишею і прохолодою, вразив величчю.
До початку екскурсії школярі мали змогу помилуватися затишним монастирським подвір’ям, красивими клумбами на ньому. А згодом монахиня, яка провела екскурсію, змогла зацікавити дітей настільки, що вони хотіли б ще продовження. Про історію монастиря, Дерманя, окремих ікон, подій усі слухали з неабияким інтересом. Розповідь монахині була насичена прикладами з життя, з Біблії, зрозумілою і дітям, і дорослим.
Також ми змогли приклонитися до ікон, попросити у Божої Матері миру і злагоди в наших сім’ях і в Україні.
Далі наш маршрут проліг до Дерманської гімназії. Там в ролі екскурсовода виступила місцевий бібліотекар Надія Василівна Висоцька. Спочатку вона виконала «Гімн Дерманя», потім ознайомила з цікавинками гімназії, успіхами вихідців із цього села.
Діти не захотіли милуватися крає­видами з вікон маршрутного таксі, тож поверталися ми пішки. Смакували стиглою шовковицею, співали патріотичних пісень. Вирішили завітати у с. Озерко, у тамтешній кондитерський цех.
Працівники ФГ «Озерянка» зустріли нас привітно, розповіли учням про «секрети» виготовлення солодощів, пригостили смачною продукцією. Діти придбали солодкі гостинці своїм рідним. Багато хто з учнів визначився з вибором майбутньої професії - кондитер.
Незчулися ми, як дійшли до Мізоча, де чекало маршрутне таксі додому...

* * *
Подібні мандрівки у нашій школі не рідкість. Так, цьогоріч на початку травня учні 5, 6 і 8 класів разом з класними керівниками та педагогом-організатором здійснили похід на Гурби. Вшанували тих, хто загинув за Україну, і молилися за всіх, хто захищає нас зараз.
Надія ЛІЩУК,
класний керівник 6 класу
Новомощаницької
ЗОШ І-ІІ ст.

На фото: під час екскурсії.

Comments are now closed for this entry