Голосування на дільниці № 560349 м. Здолбунів.

Голосування на дільниці № 560349 м. Здолбунів.

Жителі Здолбунівщини абсолютною більшістю підтримали кандидатуру Петра Порошенка на пост Президента України. І цим засвідчили своє прагнення жити по-новому, у демократичній, вільній і сильній країні, будувати європейське майбутнє для себе та своїх дітей.

У день виборів, ще до відкриття дільниць, біля приміщень, де відбувалося голосування, збиралися мешканці населених пунктів району. Здебільшого це були люди середнього та старшого віку, які вирішили віддати свій голос за визначеного ними кандидата, йдучи вранці до церкви. Дехто навпаки, відвідував виборчі дільниці, повертаючись із церкви додому.

Без порушень та збоїв пройшло голосування на дільниці № 560348 м. Здолбунів.

Без порушень та збоїв пройшло голосування
на дільниці № 560348 м. Здолбунів.

Тож, за словами членів дільничних комісій, зокрема у м. Здолбунові, піки голосування припали приблизно на 9.00 та 12.00 години. На міських дільницях навіть утворилися черги. Але здолбунівчани не поверталися назад, а терпляче в них стояли, аби отримати бюлетень і проголосувати. Змогли це зробити і літні люди та інваліди, до яких члени комісії навідалися зі скриньками додому.

Під час підрахунку голосів на виборчій дільниці № 560374  с. Здовбиця.

Під час підрахунку голосів на виборчій дільниці № 560374
с. Здовбиця.

Як повідомили на кількох міських дільницях, на 15.00 годину своїм конституційним правом скористалася половина виборців. Після обіду, ближче до вечора, активно голосувала молодь. Люди йшли на виборчі дільниці цілими родинами, дехто в українських вишиванках, підкреслюючи цим не лише урочистість і святковість події, а й патріотичну налаштованість. Одягнули вишиванки і члени окремих комісій.


У цілому голосування на Здолбунівщині пройшло організовано і активно. Ось що сказав про його хід голова райдержадміністрації О. П. Бухало:
– Під час проведення виборів Президента України в районі не виникало надзвичайних ситуацій, не виявлено фактів порушення громадського порядку та виборчого законодавства. Не було і проблем зі списками виборців. Кожен житель краю зміг вільно використати своє конституційне право на обрання глави держави. Всього ж проголосувало понад 65 % мешканців району.
За ходом виборів на Здолбунівщині спостерігали представники ОБСЄ з Канади і США Планте Стефані Жинетт та Барнет Чарльз Ерл відповідно, а також представники Європейської мережі організацій із спостережень за виборами (ENEMО) з Албанії Грека Вальміра та Хабіті Доріан. Перешкод у діяльності міжнародних спостерігачів не зафіксовано.
Після закриття дільниць члени виборчих комісій, серед яких було чимало фахівців з досвідом роботи на поперед­ніх виборах, оперативно підрахували голоси, оформили протоколи і доправили опломбовані ящики з бюлетенями до окружної виборчої комісії в Дубно.
Як уже оголошено Центральною виборчою комісією, необхідності у проведенні повторного голосування немає. Отож, 25 травня 2014 року обрано нового Президента України, яким після здійснення всіх необхідних юридичних про­цедур стане Петро Олексійович Порошенко. Варто зазначити, що він є беззаперечним лідером по всіх регіонах України.
Вибори, що відбулися, по праву можна назвати виборами великих надій і сподівань, шансом вирвати державу із хаосу насилля, корумпованості, конфронтації і направити її на шлях європейського розвитку. В історії України часто бувало так, що ці надії не справджувалися, більше того, змінювалися гіркими розчаруваннями. Тож новообраному Президенту належить чимало зробити, аби виправдати довіру людей, забезпечити краще життя для нинішнього і майбутніх поколінь українців.
Людмила ВАСЮК.

Comments are now closed for this entry